Aplinka, miškai
Vandensaugos problemų žemėlapį pildyti gali kiekvienas
2013-04-03

Vilnius. Gyventojai savarankiškai gali pranešti apie pastebėtas vandensaugos problemas, pasinaudodami interaktyviu vandens žemėlapiu. Tikimasi, jog toks žemėlapis padrąsins atidžiau stebėti savo aplinką ir aktyviau reaguoti į taršos problemas.

Be to, skelbiamas ir konkursas - aktyviausias, daugiausiai vandensaugos problemų identifikavęs ir paskelbęs asmuo bus apdovanotas fotoaparatu, kuriuo galės fiksuoti ne tik užterštą aplinką, bet ir įamžinti gamtos grožį.

Aplinkos apsaugos agentūra atkreipia dėmesį, jog pranešimai nebus registruojami ir nagrinėjami kaip skundai. Surinkta informacija bus analizuojama ir pagal galimybes naudojama atnaujinant Upių baseinų rajonų valdymo planus.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Interaktyvus žemėlapis gyventojams prieinamas adresu vandensauga.gamta.lt nuo 2013 m. kovo 21 d. Jį pildyti gali visi asmenys. Žemėlapyje jie turi galimybę tiksliai nurodyti vietą, kurioje pastebėjo vandensaugos problemą, ją apibūdinti, nurodyti numanomą problemos priežastį iš galimų pasirinkti variantų (pramonės, žemės ūkio, buitinių atliekų/sąvartynų, nenumatytų priežasčių, kita, dėl neaiškių priežasčių kilusi, tarša). Taip pat galima (ir rekomenduojama) įkelti nuotrauką, kuri atspindi vandensaugos problemą.

Pildančiųjų prašoma įrašyti ir savo kontaktinę informaciją, kuri nebus viešinama, tačiau gali būti reikalinga prireikus susisiekti ir patikslinti duomenis apie vandensaugos problemą. Įrašo duomenys pirmiausiai pasieks Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojus, kurie pagal galimybes įvertins, ar pranešimas atitinka tikrovę, ar pateikta visa reikalinga informacija ir ar ji pateikta lietuvių kalba. Tuomet darbuotojai teisingą pranešimą patvirtins, neteisingą atmes. Patvirtinti pranešimai matomi bendrame žemėlapyje.

Pildyti žemėlapį ir dalyvauti konkurse siekiant aktyviausio vardo, galima iki 2013 m. rugsėjo 1 d. Nugalėtojas bus paskelbtas š. m. rugsėjo 10 d.

Aplinkos apsaugos agentūros inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai