Aplinka, miškai
Aplinkosaugininkai tikrins žaliųjų atliekų tvarkymą
2015-07-28

Vilnus. Aplinkos apsaugos ministerija praneša, kad nuo rugpjūčio bus stebima, ar gyventojai tinkamai tvarko žaliąsias atliekas ir paiso draudimo jas deginti. Planuojama, kad iki rugsėjo pabaigos bus organizuojami aplinkosaugininkų reidai, pareigūnai informuos gyventojus, kaip tinkamai tvarkyti žaliąsias atliekas.

Aplinkosaugininkai primena, kad už žolės, nukritusių medžių, lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą gresia iki 230 Eur baudos. Už ražienų, taip pat nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą piliečiai gali būti baudžiami beveik 300 eurų bauda. Už priešgaisrinės apsaugos reikalavimų pažeidimus, sukėlusius miško gaisrą arba jo išplitimą, gresia didesnė kaip 1 100 Eur bauda.

Siekiant sumažinti dėl deginamos žolės kylančių gaisrų skaičių, šiemet pakeistas šiais veiksmais gamtai daromos žalos apskaičiavimas. Dabar žolės padegėjui reikia atlyginti mažiausiai 100 eurų gamtai padarytą žalą nepriklausomai nuo ploto, kuris išdegė.

Delavalis 04.01

Primenama, kad biologiškai skaidžias, vadinamas žaliąsias, atliekas gyventojai gali kompostuoti arba vežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles.

AM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai