Agropolitika
Išmokas ribos iki 150 tūkst. eurų
2018-07-13

Vilnius. Žemės ūkio ministerija apsisprendė nustatyti, kad pagal 2019 m. pateiktas žemės ūkio naudmenų ir kitų pasėlių  paraiškas priskaičiuotoms pagrindinėms išmokų sumoms, viršijančioms 150 000 Eur, būtų taikomas 100 proc. mažinimas, prieš tai atskaičiuojant faktiškai išmokėtus atlyginimus, įskaitant su darbo užmokesčiu susijusius mokesčius ir socialinio draudimo įmokas, atsižvelgus į praėjusių metų duomenis, bei netaikyti susijusių fizinių ar juridinių asmenų susiejimo principo. Šis sprendimas bus pateiktas Europos Komisijai.

„Nuo 2019 m. iki 2021 m. Lietuva pirmą kartą taikys Europos Sąjungos išmokų lubas. Po ilgų diskusijų su ūkininkų bendruomene, politikais ir mokslininkais nutarėme apriboti ES skiriamą tiesioginių išmokų pagrindinės išmokos sumą, skiriamą vienam subjektui per metus, iki 150 000 eurų. Į šią sumą nebus įskaičiuojami darbuotojų atlyginimai.

Tikimės, kad tai paskatins atlyginimų kilimą dideliuose ūkiuose. Sutaupytas ES lėšas skirsime smulkių ir vidutinių ūkių našumui didinti“, – sako žemės ūkio ministras Giedrius Surplys

Šiuo metu 23 valstybės ar regionai taiko išmokų mažinimo mechanizmą. Iš jų 9 valstybės iš paramos sumos atskaičiuoja sumokėtus atlyginimus, 15 valstybių pasirinko mažiausią galimą mažinimą - didesnę kaip 150 tūkst. Eur sumą mažina 5 procentais, 9 valstybės pasirinko didžiausią galimą mažinimą – didesnę kaip 150 tūkst. Eur sumą mažina 100 procentų.

Šie pakeitimai – tai savotiškas pasiruošimas naujajam Bendrosios žemės ūkio politikos laikotarpiui, kuris prasidės nuo 2020 m. Jame numatyta taikyti daug platesnį ir efektyvesnį išmokų ribojimo modelį. Lietuvai tiesioginėms išmokoms numatoma skirti bendra suma yra didesnė - palyginti su praėjusiu laikotarpiu, ji sudaro per 3,7 mlrd. eurų.

Tačiau šis didėjimas neužtikrina lygių ir sąžiningų konkurencinių sąlygų tarp visų  (ES) ūkininkų, nes Lietuvos ūkininkus vis tiek pasieks vienos mažiausių tiesioginių išmokų tarp Europos Sąjungos šalių ir naujo laikotarpio pabaigoje (2027 m.) sieks tik 79 procentus ES vidurkio. Be to, stipriai mažėja kaimo plėtrai skiriamas finansavimas, kuris gali pareikalauti ir didesnių nacionalinių lėšų indėlio. Todėl žvelgiant į Europos Komisijos pasiūlymų finansinę pusę, Lietuvos situacija neatrodo itin palanki.

Visos valstybės narės turi informuoti Europos Komisiją apie savo sprendimus iki rugpjūčio 1 d.

„Mano ūkis“ jau rašė, kad Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) neprieštarauja iniciatyvai, kad 2019–2020 m. laikotarpiu būtų taikomas tiesioginių išmokų mažinimo mechanizmas gaunantiems pagrindinių išmokų sumą didesnę kaip 150 000 eurų.

ŽŪM, MŪ inf.

Kartu

(30)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Zero

  (188.69.194.74)

  ,, Na" labai objektyvus ir teisingai rašo, pavydas tikrai žmonėms užtemdo protą ir eikvoja jų pačių energija, va o Joo gali eit į politiką, tikrai gabus šu@a malt.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Šį kart su Na sutinku kad žemė ūkyje neturi būti lygiavos. Tiesioginės išmokos yra skirtos pajamų palaikymui dirbantiems žemės ūkyje. Lanzbyyrgio vagys dirbdami milžiniškus plotus išvogę paramas investicijoms ir kolūkių turtą uždirba pakankamai daugiau pajamų, todėl lygybė skiriant tokias pat tiesiogines išmokas kaip ir smulkiems ūkiams yra ne kas kita kaip sovietinės lygiavos principas, kurį būtina naikinti.

 • na

  (78.58.31.200)

  na kokioje dar verslo srityje lygybė įteisinta. Niekur.. Na o žemės ūkyje ,pagal kai kuriuos komentatorius,ji privalo būti įvesta. Tarybiniais laikais buvo tokių lygiavimų,arai,automobiliai,butai ,atlyginimai ir t.t. Visi vienodi,niekuo neišsiskiriantys,neduok dieve dar ir gabesnis būsi. O dabar kažkam kliuva geresnis kaimyno automobilis,gal nors ir lizinginis. Ne visi turime noro rizikuoti,kurti,gebėjimų-kas leidžia valdyti ir didesnius ūkius. Neeee.... visiems po lygiai,kur tai matyta ,kad jis protingesnis už mane daugiau gaus.... ir taip toliau.Suprantu,kad žemės nuosavybės klausimu turi būti tam tikra riba,bet apriboti žmogaus galimybes-kvepia ,,senais laikais,,.Dar kartą rašau -buvau smulkus ir ne kolūkietis ir tik varganas išgyvenimas iš smulkaus paskatino tapti stipriu vidutiniu. Bet jei būčiau jaunesnis,tai tikrai norėčiau tuos 500 ha perlipti. .Per pavydą ir kaimyno pinigų skaičiavimą daugiau nieko kito nematome.,kas trukdo tapti stipresniu ūkininku,ne visur valdžia kalta.Kartais reikia ir į save pasižiūrėti.

 • Zero

  (188.69.198.101)

  Ir katrame komentare ginu stambius ūkius? Gal kam nuo kiosko alaus taip ir atrodo...

 • Zero

  (188.69.198.101)

  Ūkininkavimo sugebėjimas nieko bendro su išmokomis neturi mielas lenino anuke.

 • Zero zasina

  (78.58.149.97)

  Varyk is ekrano stambiu ukiu gynejas atsirado. Papultum man po ranka tai su sake tavo naujo dzipo padangas pradurciau. Per tokius latifundininkus stambius ale ukininkus praplovusius po penkias jaunuju ukininku paramas smulkieji ukiai mirsta ir isvaziuoja i uzsieni. O isvaziuoja del to jog ZUM smulkiems ukiams jokiu paramu neduoda, visos paramos sueina stambiems per modernizavima, o smulkus palikti mirimui. Taip kad zero varyk i savo kvieciu lauka kulti grudu, nes tuoj per spauda verksi kad dar tau maza tiesioginiu ismoku, nes savo bobai nori dar antra dzipa nupirkti

 • Zero

  (188.69.192.71)

  Kuom kvepi tuo ir kitus tepti...

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Nėra apie ką galvoti, nes niekas nepasikeitė.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Gudriau neina tau sugalvot, uzsikirtusi plokštelė?

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Užjaučiu tave dėl trumpos atminties. Betgi, nieko keisto, visi Lanzbyyrgio vagys turi tokią ydą.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Tai kad ir neturi tu vaiku, nes kažkokiam komentare aiškiai gyreis kad tavo vaikai tipo tik užsienį, o dabar ale Lt. Tai pagalvok kur jie?

 • ūkininkas

  (78.61.184.164)

  Pasakykite man kodėl sumažinus išmokas dideliems ūkiamas ,juose didės atlyginimas dirbantiesiems.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Deja, mano vaikai todėl kad nedirbo su šake pasiekė tinkamą išsilavinimą ir visi iki vieno gyvena ir dirba Lietuvoje ir Lietuvai. Tik Lanzbyyrgio vagių vaikai po šūdus nuo gimimo braido.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Tai va, tame ir bėda kad tavo vaikai neturėjo darbo Lietuvos krašte, nes buvo neišmokinti tėvo dirbt, užtai ten gali klozetus plaut, kur tavo idėjinis vadas šlapinasi... Ha ha ha...

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Įdėmiai paskaičiau tamstos komentarą. ir galiu nedviprasmiškai pasakyti kad surūdijęs golfas ar senas Belarusas sukuria kelis kartus daugiau vertės ir dar iš nieko, nei naujas džipas ar su kodicionieriais traktorius kuris savaitę padirba ir metus be darbo stovi, arba dirba darbus kurios pilnai padarytų taupydamas kurą ir aplinką Belarusas. Mano vaikai mano ūkyje šakės iš viso nėra rankose laikę,ir jiie netgi niekada neplanavoir nesvajoja grįžt į aplinką kur siaučia absoliučiai Lanzbyyrgio vagys, klusniai bernaudami užsienio bankams, ne Lietuvai.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Ir dar, Joo, įdėmiau perskaityk komentarą, prieš interpretacijuodamas savaip.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  O tamsta, Joo, matyt ne vieną paraišką paramai esat pateikę bet vagys vis nuneša iš po nosies, ar taip? Apmaudas ima, jaučiatės be jėgų, vaikų ūkje nėra, nes šakės jiems nusibodo, o ko jie grįžt, jei tėvas nesugebėjo ūkio moderno padaryt...

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Teisingai pastebėjai kad ir iš mažo ūkio, jei sąžiningai ir namą eina pastatyti. Ir vaikai visiškai laisvi nuo ūkio darbų. Bet pyktis ne tame kad reikia dirbti, ar pavargusios rankos, bet tame kad Lanzbyyrgio vagys išvogė visų uždirbtą kolūkių turtą, ES paramas investicijoms. Nuolat nuvagia tokios pat vertės pieno kainą, vienam EDV sumoka mažesnius mokesčius. Bet kad tuo viskas pasibaigtų. Šalies parazitai Lanzbyygio vagys ne tik nepragyvena iš išvogtų kolūkio turto bei paramų investicijoms bet dar nesumoka mokesčių kaip derėtų ir kaip kokie vargetos kaulija tiesioginių išmokų pajamų palaikymui, kievienas lietaus debesis ar saulės blyksnis neva varo juos į bankrotą. Kai per daug prisivogę niekaip nesugeba racionaliai susitvarkyti su turtais varo netik save, bet ir visą šalį į žlugimą.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Šiandien tie 500ha tikrai atrodo norma šeimos ūkiui, sumaniai ūkininkaujant ir mažiau pakanka, bet ne apie tai aš, o apie pyktį. Pyktis kila iš mažųjų ūkininkų, bet kas iš komentatoriu gali pasakyt kas yra mažas ūkis? Be samdomų darbuotojų? Dirbant ir 3ha galima nauja namą pasistatyt ir vaikus aprengti, o kitas ir su 100ha yra bankams pasiskolinęs ir galų nesuduria, o manau kad ir 1500ha valdantis yra į banką sulinde iki ausų. O pyktis ateina iš pervargusiu žmonių, nes mažam ūkį ir vaikai nenori dirbt, nes nei darbo valandų nei išeiginių nesigauna, o pinigėlių vis mazai ir mažai... Neviltis apima, rankos sudirze o kažkas su džipu važiuoja, o golfas prarudijo... KOKS ministeris gali tai išspręst??? Atsakyt šį klausimą teks kiekvienam ūkininkaujant ir priimti savo asmeninį sprendimą.

 • Geda

  (78.58.9.167)

  Pasiulymas visiems ukininkams iki 500 ha istoti is LUS ,nes ukininku sajunga gina tik stambiuju buoziu interesus.Nors ukininku sajungoje dar yra padoriu zmoniu(LŪS vicepirmininkė L. Šermukšnienė siūlo įtraukti į rezoliuciją pasiūlymą, jog svarstant naujo finansinio laikotrapio tiesiogines išmokas, jos būtų nemokamos ūkiams, didesniems nei 500 ha, ir toliau siekti 500 ha nuosavybės apribojimo tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.) Na ir ka ukininku sajunga padare siuo klausimu, ogi nieko ji ignoravo.

 • Geda

  (78.58.149.97)

  Visi kurie tvirtino sia nuomone yra parsidavusios prostitutes karbauskiams ir auga grupems, kurios uz didelius pinigus priema palankius sau sprendimus, taip toliau naikindamos smulkius ukius. Geda surpliui ministrui, ko jis atejo i ministro kede jei dar labiau nori isnaikinti smulkius ukius.Geriau jau ministerija neturetu jokio ministro nei zmogu kuris dar labiau naikina smulkius ukius

 • seimos ukis

  (78.58.149.97)

  Ministerijoj dirba specialistai, kurie baigia išnaikinti smulkius ūkius ir Lietuvos kaimą. Kol ministerijoje dirbs bestuburiai miestiečiai, kuriems tik alga terūpi o ne jokie šeimos ūkiai, tol visas jaunimas ir visi normalūs kaimo gyventojai paliks Lietuvos kaimą. Šitie visi specialistai bijo priimti tikrų sprendimų, tai yra apriboti tiesiogines išmokas ir nebemokėti stambioms latifundijoms tiesioginių išmokų virš 60000 eur 100 %. Bet kadangi ministras Surplys per minkštas ministras tokiems sprendimams kurie galėtų išgelbėti šeimos ūkius, tai nėra ko tikėtis ir iš ministerijos. Tiesiog gaila jog ministerijoj dirba miestiečiai kurie pasiima alga ir jiems visai neįdomu smulkių ir šeimos ūkių ateitis, o dar kai kurie gautus kyšius sugeba sau palankius įstatymus su ministro pagalba prisiimt (pvz Aleksandravičius šiltnamininkams šitokius milijonus paskyrė remti, o paramai smulkiems ūkiams priemonei sugebėjo kelis milijonus numesti.). Tai visgi gerbiamieji kas yra geriau paremti vieną šiltnamių įmonę ar 400 smulkių šeimos ūkių per parama smulkiems ūkiams?? Kas daugiau pridėtinės vertės Lietuvos ekonomikai ir kaimui duos? Čia ir durnam aišku, tik gaila kad ministras su visais kaimo reikalų komiteto bestuburiais to nesupranta.........

 • Jonas

  (188.69.195.1)

  Juokinga prie 150 k pripliusuos ūkio darbuotojų atlyginimus ir jei išmokos viršys šitą sumą tada jau nebemokės dalies išmokų. Politikavimas ne kitaip, lyg mačiau kažkur straipsnį kad ministras į Seimą planuoja kandidatuot Zanavykų apygardoj. Tai aišku kad latifundininkam taip tinka, net aug'inis rankom trynė, nieko nepakomentuodamas, jautėsi ironija veide...

 • Laim

  (188.69.196.110)

  Nuo kada maxxima rupinasi kioskininku ir turginiu verslu

 • A

  (78.58.117.230)

  Valio, nugalėjo latifundininkų projektas. Jam aiškiai pritarė Talmanto ir Sviderskio duetas. Karabasovui su Jusčiumi iš bėdos irgi tiks.

 • estuks

  (86.100.207.133)

  Tas pats kaip ir nieko nebutu dare.Kam tie balsavimai ukininku,akivaizdus akiu dumimas.Ir jie dar tikisi kad juos rinks...

 • alio

  (89.117.209.117)

  netikejau kad taip gali buti

 • Joo

  (78.62.27.35)

  O ko tikėjotės iš Lanzbyyrgio vagių?

 • untanas

  (188.69.214.156)

  ZUM ir toliau dumia akis smulkiems ir vidutiniams ukiams. Kur dingo rekomendacijos riboti nuo 60 000e? geda Surply, !!!

 • Nerijus

  (37.0.246.153)

  taigi, atlyginimas bus 3000 bet 2000 reiks atiduot darbdaviui jei norėsi dirbt, o tada atlyginimu vidurkis Lietuvoj pakils :)

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai