Žemės ūkio ministras: reikėtų pratęsti draudimą parduoti žemę užsieniečiams
2013-04-19

Vilnius. Lietuva ieško galimybės dar kartą pratęsti draudimą parduoti žemę užsieniečiams, sako žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna. Kartu jis pripažįsta, kad šaliai tai gali nepavykti.

Dabar draudimas galioja iki 2014 metų gegužės. Nepavykus termino atidėti, žemės ūkio ministras siūlo įstatymuose numatyti daugiau saugiklių, kurie apsaugotų nuo žemės išpardavimo užsieniečiams.

"Iš tiesų reikia galvoti apie saugiklių sudėjimą galimai daugiau, kad jeigu teisiškai tikrai to periodo nepavyks pratęsti, ko reikėtų siekti. Iš tiesų turėtų atsirasti labai aiškūs saugikliai, kurie suteiktų pirmumą tiems žmonėms, kurie dirba, o ne spekuliuoja žeme", - ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pareiškė ministras.

Jo teigimu, geriausios sąlygos turėtų būti sudarytos Lietuvos ūkininkams, dirbantiems žemę, o ne spekuliuojantiems ja.

Dabar yra susidariusi situacija, kai žemė tapo tiesiog ir spekuliacijos objektu, ir tikrai šiandien yra tokia situacija, sakykim, lyg ir atrodo Lietuvos piliečio žemė yra, bet tiesiog už jo jau yra stovintis ir kitas kapitalas", - parlamentarams teigė ministras.

V.Jukna pabrėžė, kad yra ieškoma būdų, kaip pratęsti žemės pardavimo užsieniečiams draudimą.   

"Vyksta diskusija, ar yra galimybė pratęsti ar nėra. Iš tiesų traktuojant, antrą kartą pratęsimo lyg ir nėra, bet, kaip minėjau, teisininkai ieško tos galimybės ir bando", - parlamentarams aiškino ministras.  

Buvęs žemės ūkio ministras konservatorius Kazimieras Starkevičius Vyriausybei siūlo svarstyti galimybę atnaujinti derybas su Europos Sąjunga (ES) dėl žemės ūkio paskirties žemės pardavimo užsieniečiams pratęsimo, kol bus suvienodintos tiesioginės išmokos visų ES valstybių žemdirbiams. Atitinkamą Seimo nutarimo projektą parlamentaras yra užregistravęs Seimo posėdžių sekretoriate.

Ūkininkų bendruomenė irgi prašo valdžios pratęsti draudimą parduoti žemę užsieniečiams, kol tiesioginės išmokos Lietuvai pasieks ES vidurkį.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai