Agropolitika
Vyriausybė palaiko žemės ūkio ministerijos siūlymą (papildyta)
2013-04-29

Vilnius.  Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė siekiams pažaboti spekuliaciją žemės ūkio paskirties žeme bei ketinama apriboti jos pardavimą susijusioms įmonėms bei šeimos nariams. Galutinis sprendimas bus priimtas artimiausiame Vyriausybės posėdyje.

Žemės ūkio ministerijos parengtos Žemės įsigijimo įstatymo pataisos numato, kad šiuo metu įmonės ir gyventojai negali turėti daugiau nei 500 hektarų žemės. Tačiau ministerija nurodo, kad įstatymas apeinamas, kai žemę įsigyja įsteigtos naujos įmonės arba sandoriai registruojami šeimos narių vardu.

"Visų pirma buvo siūloma įvesti susijusių asmenų sąvoką. Tai yra, visa eilė numatyta susijusių asmenų ir, kad jiems nebūtų galimybės įsigyti daugiau žemės nei leidžiama. Tai kaip pavyzdį galiu pasakyti, kai tas pats asmuo įsteigia daug juridinių asmenų, kur jis turi daugiau kaip 50 proc. valdymo teisės", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Ministerija siūlo, kad susijusios bendrovės ir tos pačios šeimos nariai negalėtų įsigyti daugiau nei 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės.

Taip norima išvengti atvejų, kai į žemę investuojama kaip į nekilnojamąjį turtą, siekiant vėliau ją pelningai parduoti neretai užsieniečiams ar užsienio kapitalo įmonėms, bei paskatinti ją dirbti.

"Reikia galimai daugiau tų saugiklių įvesti, kad žemė taptų mažiau spekuliacijos objektu, o kad ji tektų tiems, kurie tikrai nori ją dirbti", - sakė žemės ūkio ministras.

Dokumente taip pat numatoma, kad parduodamą žemę pirmiausiai galėtų įsigyti žemės bendrasavininkas, sklypo naudotojas arba turintieji žemės sklypą šalia.

Ministerijos duomenimis, šalyje yra daugiau nei 30 įmonių grupių, kurios valdo didesnį nei 500 hektarų plotą, o vieną iš grupių yra privatizavusi 13 tūkst. hektarų žemės.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai