Agropolitika
Valstybiniuose draustiniuose ir parkuose leido keisti žemės paskirtį
2013-04-02

Vilnius. Saugomose teritorijoje - valstybiniuose draustiniuose ir parkuose - bus galima keisti žemės paskirtį, jeigu tai bus reikalinga jų išsaugojimui. Pakeitus žemės paskirtį, bus galima pradėti statybas.

Seimas praėjusį ketvirtadienį priėmė atitinkamas Saugomų teritorijų įstatymo pataisas: už  balsavo 88 Seimo nariai, prieš - vienas, susilaikė keturi.

„Miško žemės paskirtį bus galima keisti tada, kai toks keitimas bus numatytas saugomos teritorijos tvarkymo plane ir kai atidalinamas sklypas buvusios sodybos atkūrimui. Tą dalį sklypo juk reikia kažkaip atidalinti, bet į ne didesnį kaip 7 ha plotą, nes viso didelio sklypo žemės paskirties nekeisi", - sako Aplinkos apsaugos komiteto narė Aurelija Stancikienė.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Pasak jos, saugomose teritorijoje bus galima keisti žemės paskirtį tai daliai sklypo, kur yra išlikusi bet jau mišku apaugusi sodyba.

„Jeigu sodyba 20-30 metų stovi pastatyta, be nenaudojama ir ji apaugo per tą laiką mišku ją, be ne daugiau kaip 7 hektarų dydžio sklypą, bus galima išimti iš miško paskirties žemės, nes miško žemėje sodybos negali būti", - aiškina parlamentarė.

Ji sutinka, kad kiek didesnių sklypų dalinti nereikės: „Na jeigu 10 ar 11 hektarų, nereikės dalinti jau tikrai". Pasak A. Stancikienės, Seimui prieš kelerius metus leidus atstatyti buvusias sodybas, iškilo sunkumų atkurti sodybas miško paskirties žemėje.

„Atkurti neįmanoma, nepakeitus miško paskirties žemės, o saugomoje teritorijoje sklypų atidalinimas buvo draudžiamas ir statybos irgi buvo draudžiamos. Todėl ir reikėjo nustatyti galimybę saugomose teritorijose  leisti iš miško paskirties išlįsti į kitą paskirtį kad būtų galima atkurto sodybas", - aiškina parlamentarė.  

Pataisoms prieštarauja Seimo teisininkai - jie įspėja, kad nėra aišku, kiek naujų žemės sklypų po padalinimo atsirastų saugomose teritorijose bei kokią įtaką tai turėtų aplinkos išsaugojimui.

Seimo Teisės departamentas prognozuoja, kad priėmus pataisas valstybiniuose draustiniuose ir parkuose atsirastų labai daug žemės sklypų, priklausančių skirtingiems savininkams.

„Tokiu atveju privažiavimui prie naujų sklypų galimai atsirastų būtinybė nustatyti žemės servitutus, o tai galimai sudarytų prielaidas pakeisti natūralų kraštovaizdį ar kitaip pažeisti natūralią gamtinę aplinką", - teigiama teisininkų išvadoje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai