Agropolitika
Turėtų paaiškėti, kas vadovaus NMA
2013-12-04

Vilnius. Rytoj, gruodžio 5-ąją, vyks paskutinis konkurso Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros direktoriaus pareigoms užimti etapas. Tikėtina, kad šios ES milijardinę paramą skirstančios institucijos vadovu taps Erikas Bėrontas, Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas.

Jau beveik pusė metų, kai iš NMA direktoriaus posto atsistatydino  nuo 2005 m.  agentūrai  vadovavęs Saulius Silickas. Laikinai NMA direktoriaus pareigas eina direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Mincė. Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­ja konkursą NMA vadovo pareigoms paskelbė rugsėjo 11 d. Jame dalyvauti dokumentus pateikė  5 pretendentai. Paskutiniam etapui liko du pretendentai.

Konkurso sąlygose skelbiama, kad „kandidatai privalo turėti aukštąjį universitetinį socialinių (apima teisę, ekonomiką, vadybą, administravimą ir kt. - past.) arba biomedicinos (apima ir veterinariją, agronomiją, miškotyrą ir kt. - past.) mokslų studijų srities (bakalauro ir magistro kvalifikacinius laipsnius) arba jam prilygintą išsilavinimą, (...) 5 metų vadovaujamojo darbo patirties, iš jų ne mažiau kaip 3 metus paramos lėšų administravimo arba teisės ir viešųjų pirkimų srityse".

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad konkurso sąlygos pritaikytos konkrečiam kandidatui. Paskutiniame konkurso etape su E. Bėrontu varžysis Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorė Jurgita Stakėnienė. Laikinasis NMA vadovas M. Mincė konkurse nedalyvauja.

Naujuoju 2014-2020 m. finansiniu laikotarpiu per NMA Lietuvoje ES paramos gavėjams turėtų būti išdalinta apie 16 mlrd. litų. Manoma, kad gruodžio viduryje, institucija, skirstanti milijardinę paramą, jau turės vadovą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai