Agropolitika
Smulkieji ūkiai galės lengviau pasinaudoti parama
2019-02-13

Vilnius. Nuo kovo 1-osios smulkieji ūkininkai galės kreiptis paramos iki 15 tūkst. Eur. Nauja tai, kad jiems nereikės drausti paramos lėšomis įgyto turto, atsisakyta projektų kontrolės laikotarpio, supaprastintos paramos paraiškos ir verslo plano formos.

Šiai paramai skirta 10 mln. eurų. Paramos galima prašyti žemės ūkio produktų gamybai, pagamintų ar išaugintų valdoje žemės ūkio produktų perdirbimui ir tiekimui rinkai.

Finansuojami smulkieji ūkiai, kurių valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, yra nuo 4 tūkst. iki 7 999 eurų.

3 Paragrafas delaval

Išmoka mokama 2 dalimis: pirma dalis (80 proc.) mokama po to, kai priimamas sprendimas skirti paramą, o likusi dalis (20 proc.) mokama tuo atveju, jeigu verslo planas įgyvendinamas tinkamai.

Paramos gavėjas turi įsipareigoti atlikti visas verslo plane numatytas investicijas, padidinti valdos ekonominį dydį (išreikštą produkcijos standartine verte) ne mažiau kaip 20 proc., taip pat vykdyti pelningą ekonominę veiklą.

Šiemet esama paramos teikimo naujovių. Parama skiriama, jeigu suplanuotos išlaidos yra būtinos verslo planui įgyvendinti ir numatytai veiklai vykdyti, jos susijusios su remiama veikla ir yra ne mažesnės negu prašomos išmokos dydis. Nereikalaujama pateikti komercinių pasiūlymų tinkamų finansuoti išlaidų pagrindimui, taip pat atsisakyta dalies tinkamumo sąlygų, susijusių su išlaidomis.

Sumažinus reikalavimus, nebereikia paskutiniais verslo plano įgyvendinimo metais pasiekti 2 proc. grynąjį pelningumą – veikla tiesiog turi būti pelninga.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(13)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • smulkus

  EDV 2,65, VED 12000 smulkus ūkininkas ar jau stambus. Paramos smulkiesiems negausiu ,vadinas stambus ūkininkas ar kaip čia.

 • Teko

  Viena čia blogybė , kad gali pasinaudoti pagrinde tik specializuoti ūkiai kaip daržininkystė , arba gyvulininkystė, Ir tik labai labai maži ūkeliai. O kitaip neįmanoma surinkti balų.

 • Ukininkas

  Nesu nei didelis nri mazas . Kai dideliems ukiams ,kurie realiai dirba nuo500iki n tukstanciu ha skiriama simtai milijonu ,tai viskas ok. Vis tik paberia trupiniu maziems tuoj pasipiktinimo banga,mat tai neturi prasmes. Pasiekus tam tikra lygi papildoma parama apskritai turetu buti nutraukta tada atsirastu sioks toks balansas. Gaila ,bet butent del tokio savanaudisko poziurio ir esame laaaaabai susipriesine.

 • Jeronimas

  Aš žiūriu čia dauguma norėtų iššaudyt ir iškart smulkiuosius ,o gal išbuožinkim stambiuosius ?

 • Jei kažko nesupranti, tai nereiškia, kad kažkas kvailai daro. Tai reiškia, kad kažko nežinai. Gal kažkam reikia balsų! Gal kažkas nori į europarlamentą..? Kaip kitaip gali gaut tuos balsus, jei ne EU pinigais..? Kuo daugiau smulkių gaus kapeiką, tuo tikimybę gaut daugiau balsų..

 • buznikam

  ukininkai kur lygios teises,neraudokit ,kad vergu neturit!!!

 • x

  I ka kazin invesrtuotu UKIUS siuos 15000....Net dzipas pasekeisti neiseina

 • Ukius

  Pinigu ismetimas i bala ir tiek.

 • Atsakymas

  Smulkus ukiai gali buti bitininkai, uogininkyste: pav silauogiu ar avieciu 1ha iveisti su laistymo sistema kazin ar paramos pakaktu. Toliau sodininkai, darzininkai visi patenka i smulkiu ukiu kategorija. Daug pelningu veiklu.

 • Laimonas

  Turint kad ir tuos 10 Ha kaime galima pakankamai normaliai ukininkauti zinoma bus bus darbo, nes ne grudines auginti bet uzsimti darzovem, uogom , vaisiais, prieskoniniais augalais, geles Parama reikalinga ir smulkiems. o netik pienininkams ir grudininkams

 • Ukius

  Kokie tie smulkus ukiai? 10 ha rapsu jau nepatenka i sia kategorija ir paramos negaus. Kam ubagams dalinti tuos pinigus??

 • mazas

  O ankstesniais metais pasinaudojus parama reikės vargti ir toliau .Tokie paties reikalavimai smulkiems kaip pasinaudojus parama už kelis milijonus.Tokia lietuviska tikrove.

 • Ūkininkas

  Nesuprantu kas tie smulkieji ir ypač kam juos dar reikėtų remti papildomomis paramomis apart kiek gauna padidintų išmokų už ekstensyviai dirbamus pasėlių plotus.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai