Agropolitika
Seimas sugriežtino pieno rinkos reguliavimą
2015-12-23

Vilnius. Seimas įpareigojo pieno supirkėjus nupirkti visą pieną pagal sutartis tik iš tų gamintojų, kurie kasdien patieks daugiau kaip 500 kg žaliavos. Seimas antradienį pakeitė nuo rugpjūčio galiojantį naują pieno rinkos reguliavimą: už balsavo 76, o susilaikė  4 parlamentarai.  

Dabar įstatymas to daryti neleidžia ir supirkėjus įpareigoja nupirkti visą pieną iš nesvarbu kiek pristatančio ūkininko, o nukrypimas gali siekti ne daugiau kaip 10 procentų.

Konservatorius Kazys Starkevičius tikino, kad pataisos leis labiau kontroliuoti tuos kooperatyvus, kurie, neturėdami narių, superka pieną. Pataisos supirkėjams taip pat leis didinti kainą ir apie jos pokyčius ūkininkus ar bendroves neinformuoti prieš 30 dienų.

Delavalis 04.01

Taip pat uždrausta pirkti ir parduoti žalią pieną be sutarties bei neleisti pirkti pieno, jeigu jo kokybės nebus įvertinę „Pieno tyrimai".

Be to, pieno pardavėjai bus suskirstyti ne į 7, kaip dabar, o į 10 grupių - taip siekiama sudaryti sąlygas skirtingo kiekio pardavėjams su supirkėjais susitarti dėl skirtingų įkainų.

Vadinamasis pieno rinkos reguliavimo įstatymas buvo priimtas birželio pabaigoje, o įsigaliojo nuo rugpjūčio.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai