Agropolitika
S. Skvernelis: baikime diskutuoti apie ministerijos perkėlimą į Kauną
2019-03-08

Kaunas. Penktadienį Žemės ūkio rūmų Tarybos posėdyje apsilankęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis žemdirbių prašė daugiau nebekelti klausimo apie Žemės ūkio ministerijos perkėlimą.

„Baikime tas diskusijas. Šios ministerijos perkėlimas jau vyksta. Tai politinis sprendimas, kuris buvo įrašytas Vyriausybės darbotvarkėje“, – teigė S. Skvernelis.

ŽŪR Tarybos posėdžio metu nuskambėjo perspėjimas, kad perkėlus ŽŪM į Kauną, įstaigoje gali pristigti kompetentingų darbuotojų, nes ateis dirbti patirties neturintys, šiam darbui nepasiruošę specialistai.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

„Nemanau, kad ministerijos perkėlimas jai padarys žalos. Tikrai nemanau, kad Kaune nerasime reikalingų žmonių. Ministerija bus Kaune, daugiau apie tai nebekalbėkime“, – kalbėjo premjeras.

Posėdžio metu ūkininkų organizacijų atstovai išsakė savo rūpesčius dėl ūkininko veiklos apmokestinimo,  pažymėjo, kad saugotinų miškų teritorijų išplėtimas valstybei kainuos 2 mlrd. eurų. Sodininkyste besiverčiantys ūkininkai mano, kad būtų tikslinga ekologiškiems vaisiams taikyti 5 proc. pridėtinės vertės mokestį, nes latviai taip jau pasielgė.

„Jei būtų bent 80 proc. garantija, kad mažesnio PVM nauda atiteks galutiniam vartotojui, būtų galima apie tai kalbėti. Bet nesu tikras, kad tokiu būdu galėtume apsaugoti lietuvišką produkciją. Dar neaišku, kaip šis bandymas baigsis ir Latvijai“, – svarstė S. Skvernelis.

Pristatydama ŽŪR veiklą, Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vedėja Sonata Kisielienė minėjo, kad „kaimo žmones reikia skatinti mylėti valdžią“. „Man patiko jūsų pasakymas, kad reikia valdžią mylėti“, – netrukus sureagavo S. Skvernelis, papildęs, kad turi galvoje savivaldą, o ne save.

ŽŪR Tarybos posėdyje taip pat sutarta, kad iki Prezidento rinkimų bus susitikinėjama su visais kandidatais į šį postą, kurie surinks reikalingus 20 tūkst. savo kandidatūroms iškelti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(10)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Joooo

  Ūkininkams ministerijos kėlimo į Kauną nereik . Bet valdžia geriau žino. Nes "Viskas liaudžiai, viskas darbo žmonių gerovei", anot praėjusių laikų...

 • A.G.

  Tas taip. Prieš Seimo rinkimus žmonės to kaip ir norėjo ir tai atsirado Programoje... juo labiau, kad tas klausimas buvo jau tuometinio ministro Kazio Starkevičiaus programoje. Bet tai tuo programiniu laikotarpiu, kai dar gyvenama tarsi lozungais. Taigi, žinome iškėlimas atsirado Programoje. Matomai prieš Seimo rinkimus tai patiko ir Matijošaičiui. O ir prieš merų rinkimus Matijošaitis pasidalijo planais, kad įsuktos nekilnojamojo turto statybos Kaune, - kad reikia įstaigų Kaune, tiems pastatams užpildyti. Žinoma, tikėtina buvo pasikalbėta rimčiau tuo klausimu. O toliau siūlyčiau sustoti. Po to ką pasakė Premjieras šiuo klausimu. Turi būti žemdirbiškų organizacijų atsakymas. Jei jis išlieka toks pat, koks buvo prieš pasisakant Premjierui. Tuomet būtų didelė klaida, - jei Premjieras neinicijuotų Vyriausybės programos peržiūrėjimo. Kai pastebima klaida, - blogai, jei nėra peržiūrima Programa. Kad perkėlus ŽŪM bus problemų, tas aišku. Nes jų yra ir neperkėlus. Bet tuomet visus šašus rinktų ŽŪM perkėlimo entuziasistai.

 • Saulius

  Vsio zakonno, ar ne taip ,premjere, protingu zemdirbiu pastabos tamstai dzin.

 • Zemaitis

  Buldozeriniai aferistai. Tai gal geriau is karto i Babtus, naujas pastatas jau stovi....

 • vietinis

  Va jau lenda diktatura...

 • m

  mylėti valdžią? Jei dirbtų gerai, tada gerbtume, o dabar tik tušti žodžiai arba apgavystės, ir pakelti mokesčiai. Valdžia turi tarnauti, o ne ponus vaizduoti. švarkelis nepatenkintus prie Seimo 2009 jau guminėm kulkomis vaikė taigi aiškus veikėjas...

 • Redakcijai

  Gal galima issamiau: kokius klausimus aptarinejo, ka pazadejo

 • Ekologas

  Premjeras tiesiog vykdo Vyriausybės programą. Beje, kodėl kai kurie veikėjai laiko kauniečius nekompetentingais žmonėmis?

 • Hmmm

  Perkelimas tai gera afera. Tegu paraso uz kiek ir kam jau parduotas pastatas ir kas naujaji rekonstruos ....Nukentes tik valstybe ..

 • skverneli

  Ir kas nuo to bus geriau,ar dėl to ūkininkai pradės gyvent geriau?Matosi,kad imituojat kažkokį tai darbą,atseit nuo to žemės ūkis sustiprės,o gausis kaip visada-didelis pšššššššššššššššššššššššššššš.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai