Agropolitika
Pirmininkavimas ES naudingas Lietuvai plėtojant santykius su JAV
2013-06-12

Vašingtonas/Vilnius. Žemės ūkio ministerijos vadovai lankosi Jungtinėse Valstijose. Būsimas pirmininkavimas Europos Sąjungai atveria galimybes Lietuvai megzti palankius santykius už Atlanto, susijusius su žemės ūkio produkcijos eksportu ir žemės ūkio specialistu ruošimu.

ES Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybai artimiausią pusmetį pirmininkausiantis ministras Vigilijus Jukna, atvykęs į Vašingtoną, susitiko su ES atstovybės Jungtinėse Valstijose vadovu Žoao Valė de Almeidu (Joao Vale de Almeida) ir supažindino jį su pirmininkavimo prioritetais.

Pirmininkavimo metu Lietuva didžiausią dėmesį skirs Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reformos baigiamiesiems darbams, Bendros žuvininkystės politikos (BŽP) reformai, Gyvūnų ir augalų sveikatos, Žemės ir maisto ūkio produktų eksporto skatinimo, Vaisių ir daržovių sektorius reglamentuojančių teisės aktų peržiūrai.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Lietuvos pirmininkavimo metu turėtų būti pasiektas susitarimas dėl pasiūlymo, kuriuo nustatomos būtinos pereinamosios BŽŪP nuostatos kaimo plėtros, tiesioginių išmokų, bendrojo rinkų organizavimo (BRO) ir horizontaliojo reglamentų srityse. Geri BŽŪP derybų rezultatai turėtų sukurti palankią aplinką daug didesnio mąsto JAV ir ES deryboms dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TPIP), kur žemės ūkis yra viena iš jautriausių sričių.

Anot ambasadorius, Europa pasiruošusi atviroms ir lygiavertėms deryboms su JAV. Netrukus bus gautas mandatas pradėti derybas ir ateinantį pusmetį planuojami keli derybiniai raundai, kurių metu tikimasi pasiekti gerų rezultatų.

Ž. V. de Almeida paminėjo Rytų partnerystės svarbą, teigdamas, kad labai daug tikisi iš Vilniuje vyksiančio valstybių vadovų susitikimo, nes geri susitarimai su Rytų partneriais atvertų dideles prekybines galimybes tiek ES, tiek JAV.

Žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius Vašingtone susitiko su JAV Žemės ūkio departamento užsienio reikalų biuro vadovu Filipu Karstingu (Philip Karsting) ir aptarė Lietuvos pirmininkavimo ES darbotvarkę, dvišalį mūsų šalies ir JAV bendradarbiavimą žemės ūkio srityje: galimybę vėl keistis studentais, dėstytojais, mokslininkais (Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, programų, pagal kurias vyko bendradarbiavimas su JAV, finansavimas nutrūko).

„Gera žinia mūsų šalies ūkininkams: Filipas Karstingas pažadėjo asmeniškai padėti paspartinti lietuviškos mėsos ir mėsos produktų eksporto atidarymą į JAV rinką procesą", - sakė viceministras M. Kuklierius.

M. Kuklierius ir ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas susitiko su Pietų Ilinojaus Karbondeilio universiteto vadovais ir dėstytojais. Susitikimo metu konkretizuota, kokių žemės ūkio sričių specialistų Lietuvai ir JAV labiausiai trūksta, kokios programos abiejų šalių studentams būtų aktualiausios.

Pagal ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai