Agropolitika
Patyrusiems liūčių žalas skirta daugiau pigesnio kuro
2018-11-08
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Nuo pernykščių liūčių nukentėję ūkininkai galės įsigyti daugiau pigesnio kuro. Trečiadienį Vyriausybė padidino papildomus tokiems žemdirbiams skirtus pigesnio dyzelino kiekius.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys teigė, kad dėl tokio sprendimo valstybės biudžetas negaus apie 3,1 mln. eurų pajamų.

„Numatoma didinti gazolių normas dviem žemės ūkio veiklos subjektų grupėms, tai yra: tiems, kurie turėjo padidėjusių gazolio sąnaudų nuimdami derlių sunkesnėmis sąlygomis įmirkus laukams, ir tiems, kurių 2017 metais pasėti žiemkenčiai žuvo ir dėl to reikėjo pavasarį atsėti juos papildomai“, – Vyriausybės posėdyje sakė G. Surplys.

Tiems, kurie nuimant derlių apsunkintomis sąlygomis dėl gamybinio būtinumo pasinaudojo galimybe įsigyti 15 proc. gazolių 2017-2018 ūkiniais metais, avansu iš 2018-2019 ūkinių metų kiekio, gazolių kiekis 2018–2019 m. mažės ne visą avansu įsigytu kiekiu, bet pridedant papildomą kiekį pagal nutarime patvirtintas papildomas gazolio kiekio normas pagal atskiras produkcijos rūšis: grūdiniai, ankštiniai ir kiti augalai, už kuriuos mokamos tiesioginės išmokos – 10 l už ha, rapsai – 12 l už ha, bulvės – 24 l už ha, daržovės – 58 l už ha, cukriniai runkeliai, pašariniai šakniavaisiai – 30 l už ha.

Tiems, kurių 2017 m. pasėti žiemkenčiai žuvo, bus papildomai pridėti 27 l/ha. prie 2018–2019 ūkinių metų kiekio. Šių subjektų sąrašas suformuotas  2018 pasėlių deklaravimo metu.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos papildomus gazolių, skirtų naudoti žemės ūkio produktų gamybai, kiekius kiekvienam žemės ūkio veiklos subjektui apskaičiuos pagal turimus duomenis apie kiekvienam žemės ūkio veiklos subjektui leidžiamus avansu įsigyti gazolių kiekius, pagal produkcijos rūšis bei valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pateiktus duomenis apie 2017 metais pasėtų ir žuvusių žieminių pasėlių plotus.

Papildomi gazolių kiekiai būtų įsigyjami pagal galiojančias taisykles.

ŽŪM, BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(8)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Ūkininkas

  Nu va, pasisekė tiem kurie ėmė avansu iš kitų metų beakcizį kurą. Aš jei gerai pamenu pasispaudžiau ir išsiverčiau be avanso. Likau ant ledo.

 • Joo

  3,1milijono reiškia tai, kad Lanzbyyrgio vagys Su ministeriu Siupliu priešakyje iš kiekvieno vaiko,kiekvieno invalido,kiekvieno ligonio, kiekvieno pensininko, kiekvieno mokytojo, kiekvieno smulkaus ūkininko, netgi iš eilinio valdininko pavogs beveik po du eurus,tam kad nesveikas storapilvis Lanzbyyrgio vagis įsipiltų į prabangų džipą papiginto kuro.Tuos 3,1 mln eurų galėjo panaudoti racionaliau, PVM vaisiams, daržovėms mėsai, pieno produktams ar vaistams mažinti bent tūkstantine dalimi. Ir tai palaipsniui teigiamai atsilieptų šalies ekonomikos,visuomenės sveikatingumo gerinimui, skurdo ir socialinės atskirties mažinimui,netgi pačios valstiečių valdžios įvaizdžiui gerinti. Dabar valstiečiai tokie pat, netgi dar įžūlesni Lanzbyyrgio vagys. Jų net ministeriai niekaip nevogę negali būt.

 • Joo

  Čia ne pavydas, bet Lanzbyyrgio vagys rausiasi kiekvieno lietuvio kišenėse.

 • to joo nevispročiui

  o tau pavydas bambą drasko?

 • Joo

  Prie žemesniojo komentaro betrūksta pridėti tik keletą žodžių: Lanzbyyrgio vagys pavogs dar 3,1 milijono eurų.

 • nu nu

  kokia kompencacija ??? niekas nieko negavo

 • Čia priėjo joo ir pasakė

  Negauna kad tinginiai ir apsileideliai gavo kompensacija tai dar ir papildo dizelino prakalt taksistams

 • A

  Tai kad jau nusikirtom, apsisėjom ir apsiarėm, todėl neaktualu. Pati kuro kaina varo į neviltį.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokios priežastys verčia / priverstų atsisakyti ūkio?
Orai