Agropolitika
Paskutiniai Lietuvos kaimo plėtros programos derinimai
2015-02-12

Vilnius. Žemės ūkio ministerijos vadovybė aptarė su socialiniais partneriais galutinius sprendimus dėl konkrečių Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonių įgyvendinimo taisyklių. Anot ministerijos pranešimo, lengviau yra susitarti su Briuseliu negu rasti kompromisą tarp pačių žemdirbių organizacijų.

Visa informacija dėl KPP priemonių taisyklių žemdirbiams buvo pateikta iš anksto, todėl ministerija tikėjosi konstruktyvesnės pozicijos iš savo socialinių partnerių, rašoma pranešime.

Karščiausios diskusijos vyko dėl visiems socialiniams  partneriams itin aktualios priemonės „Investicijos į materialųjį turtą" veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas" projektų atrankos kriterijų. Daug diskutuota dėl smulkaus, vidutinio ir stambaus ūkio apibrėžimo. Lietuvos ūkininkų sąjungos ir kitų žemdirbių savivaldos atstovų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Socialiniai partneriai siūlė, kad paraiškos pagal KPP priemones būtų renkamos atskirai pagal veiklos sritis ir ūkių dydžius, taip visiškai išvengiant tarpusavio konkurencijos. Taip pat siūlyta lengviau suteikti paramą ūkiams, kurie patiria ekonominių problemų, kaip antai - pieno ūkiams.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė pabrėžė, jog svarbiausias Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos tikslas yra skatinti žemės ūkio konkurencingumą. „Investicinė parama yra skirta tiems ūkiams, kurie pajėgūs augti ir įgyvendinti investicinius projektus, taikyti inovacijas. Visa atrankos kriterijų sistema, paremta balais, kaip tik ir yra skirta atrinkti geriausius investicinius projektus, kurie būtų sėkmingai įgyvendinti ir taip padidintų mūsų šalies žemės ūkio konkurencingumą, - akcentavo ministrė.  - Prioritetas šiuo laikotarpiu tenka smulkiesiems ir vidutiniams ūkiams, gyvulininkystės, sodininkystės, uogininkystės ir daržininkystės sektoriams".

Tolesnis etapas po šios dienos diskusijų - Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonių ir veiklos sričių projektų atrankos kriterijų pristatymas Stebėsenos komitetui, kuriame jau dalyvaus ir Europos Komisijos atstovai. Stebėsenos komitetas  yra svarbus instrumentas programos valdymo ir kontrolės sistemoje. Jis formuojamas iš valstybės institucijų ir socialinių partnerių atstovų.

ŽŪM, MŪ inf.

Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonių paraiškų priėmimo grafikas

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai