Agropolitika
Parama už pieną, gyvulius ir pasėlius - vasario viduryje
2014-02-05

Vilnius. Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtinti pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pieną, gyvulius ir pasėlius 2013 metų nacionalinės paramos dydžiai: atsietosios išmokos už karves žindenes, pieną, javus, rapsus ir kt.

Atsietoji specialioji išmoka už bulius sudaro 800 Lt/gyv., atsietoji išmoka už karves žindenes - 310 Lt/gyv., atsietoji skerdimo išmoka - 30 Lt/gyv., atsietoji ekstensyvinimo išmoka - 30 Lt/gyv., susietoji išmoka už ėriavedes - 26 Lt/gyv., atsietoji išmoka už parduotą pieną - 65 Lt/t, atsietoji išmoka už javus, rapsus ir sėmeninius linus - 10 Lt/ha, atsietoji išmoka už linus pluoštui - 150 Lt/ha, atsietoji išmoka už baltyminius augalus - 45 Lt/ha.

Žemės ūkio ministras V. Jukna pastebi, kad gavusi Europos Komisijos leidimą skirti pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą už 2013 m. Lietuva tuo pačiu privalo taikyti nacionalinių išmokų mažinimą, vadinamąją moduliaciją. Moduliacija numato, kad žemdirbiams, kurių bendra Europos Sąjungos ir nacionalinių išmokų už pieną, galvijus, žemės naudmenas bei kitos paramos suma viršija 5 tūkst. eurų (apie 17,3 tūkst. litų), šią sumą viršijanti paramos suma mažinama 10 proc. sumažinant nacionalinę išmoką.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Pirmosios išmokos (apie 60 mln. Lt) žemdirbius turėtų pasiekti jau vasario mėn. viduryje

Pagal ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai