Agropolitika
Pakeisti žalinimo reikalavimai - nuo kitų metų
2015-07-30

Vilnius. Žemės ūkio ministerija keičia žalinimo - ekologinių atžvilgiu svarbių vietovių (EASV) - įgyvendinimą, įvesdama daugiau šios priemonės elementų. Nauji reikalavimai bus taikomi nuo kitų metų.

Sumažinti apribojimai dėl juodojo pūdymo, pretenduojančio atitikti EASV reikalavimus: pūdymo plote bus leidžiama panaudoti glifosatus 1 kartą metuose - iki einamųjų metų birželio 1 d. O pūdymuose, nepretenduojančiose atitikti EASV reikalavimų, apribojimai dėl glifosatų naudojimo apskritai panaikinti.

Be pūdymo ir azotą kaupiančių augalų į EASV įtraukti tarpiniai ir žaliosios dangos pasėliai, taip pat  trumpos rotacijos želdiniai - gluosnis, tuopa, žilvitis, baltalksnis, laukų paribiai, tvenkiniai ir kūdros (didžiausias plotas - 0,1 ha), medžių grupės ir giraitės (didžiausias plotas - 0,3 ha), grioviai (iki 6 metrų pločio).

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Svarbu pabrėžti, kad kraštovaizdžio elementai (laukų paribiai, tvenkiniai ir kūdros, medžių grupės ir giraitės, grioviai) turės būti arba visiškai apsupti ariamosios žemės, arba ribotis su ja, t. y. būti nutolę nuo ariamosios žemės ne daugiau kaip 5 metrus.

Į trumpos rotacijos želdinių kategoriją įtraukti gluosnis, tuopa, žilvitis, baltalksnis. Trumpos rotacijos želdiniai, atitinkantys EASV, turėtų būti auginami nenaudojant mineralinių trąšų ir augalų apsaugos produktų.

Laukų paribių skiriamieji bruožai: plotis - nuo 1 iki 20 metrų; nevykdoma žemės ūkio gamyba,. aiškiai atskiriami nuo ariamosios žemės, t. y. pievos arba pūdymo laukas negalės turėti lauko paribio, o, pavyzdžiui, kviečių laukas - galės.

EASV elementų sąrašas papildytas, atsižvelgiant tiek į technines institucijų, administruojančių paramą, galimybes, realiausius elementus, kurie gali turėti didžiausią įtaką ūkininkų atitikimui EASV, tiek ir klaidų riziką, kuri padidėja, įtraukus papildomus elementus į sistemą.  

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai