Agropolitika
Neabejojama, kad žemės ūkio ministre taps V. Baltraitienė (atnaujinta)
2014-07-14

Varniai/Vilnius. Darbo partijos taryba į žemės ūkio ministro postą patvirtino Seimo narės Virginijos Baltraitienės kandidatūrą. Tai nutarta partijos tarybos posėdyje Varniuose šeštadienį vėlai vakare. Taryba už ją balsavo vienbalsiai.

„Padarytas dvejų metų įdirbis, strategija patvirtinta naujo finansavimo laikotarpio - nėra ką keisti iš esmės. Bus tęstinumas, reikia derinti visas taisykles su Europos Komisija, kad galėtume skirstyti pinigus. Džiaugiuosi, kad dabar vasara - laisvesnis laikas, todėl pradėsiu nuo struktūros, susitiksiu su kiekvienu departamentu, skyriumi, institucija - kokios problemos, ką reikia keisti , ką palikti - iki rudens noriu tam ruoštis, kad galėtume teikti Seimui būtinus teisės aktus", - sakė būsimoji žemės ūkio ministrė.

Pirmadienį V. Baltraitienė ketina susitikti su premjeru Algirdu Butkevičiumi, o ketvirtadienį, pasak jos, numatoma viso atnaujinto ministrų kabineto priesaika Seime. Pasak V. Baltraitienės, trečiadienį prezidentė turėtų pasirašyti dekretą dėl naujos Vyriausybės sudėties.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Socialdemokratas premjeras A. Butkevičius, kuris norėtų matyti V. Baltraitienę šiose pareigose, šeštadienį sakė, kad ją remia ir šalies prezidentė. Anksčiau A. Butkevičius pripažino, kad Dalia Grybauskaitė yra išsakiusi kritikos V. Baltraitienei, daugiausia „dėl pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai".

V. Baltraitienė yra baigusi Lietuvos žemės ūkio universitetą, ekonomiką. „Atsimenu tuos laikus, kai ji buvo [Kėdainių] savivaldybės mere - ji gana ryžtingai priiminėdavo sprendimus", - žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Tvirtinant Vyriausybę 2012-aisiais V. Baltraitienė buvo viena pretendenčių į švietimo ir mokslo ministro postą, tačiau Prezidentė atsisakė ją skirti.

Premjeras taip pat pripažino, kad su Darbo partija buvo aptariama ir galimybė keistis „darbiečiams" priklausantį žemės ūkio ministro postą į socialdemokratų sveikatos apsaugos ministro postą, tačiau „tai nėra svarstoma", nes „turi būti sutikimas iš abiejų pusių".

Be V. Baltraitienės, Darbo partija taip pat svarstė Seimo narių Ričardo Sargūno, Vydo Gedvilo, Artūro Paulausko, Švenčionių rajono savivaldybės mero Vytauto Vigelio ir Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Aurimo Truncės kandidatūras.

56-erių V. Baltraitienė yra baigusi Lietuvos žemės ūkio akademiją (dabar - Aleksandro Stulginskio universitetas), turi ekonomisto išsilavinimą. Ji Seimo nare yra nuo 2005 metų. Anksčiau yra buvusi Kėdainių rajono savivaldybės mere, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktore.

V. Baltraitienė taip pat yra dirbusi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėja, Ūkio banko Kėdainių filialo buhaltere, Kėdainių rajono vykdomojo komiteto Plano komisijos ekonomiste.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai