Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Agropolitika
Kaip Lietuvai sekasi stiprinti pozicijas Pietryčių Azijoje
„Litfood“ nuotr. socialiniame tinkle „Linkedin“

Kaunas. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas kartu su maisto pramonės įmonių atstovais lankėsi Japonijoje ir Pietų Korėjoje.

Ryšiai su japonais tampa glaudesni

Spalio 25–29 d. mūsų šalies delegacija lankėsi Japonijoje, kur dalyvavo Lietuvos ir Japonijos maisto pramonės verslo forume, kurį atidarė Japonijoje viešėjusi premjerė Ingrida Šimonytė ir ministras K. Navickas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak I. Šimonytės, Lietuva puoselėja saugią ir verslui palankią aplinką, pasirengusi glaudžiau bendradarbiauti, o Japonijos verslams gali tapti vartais į ES rinką.

Ministras K. Navickas akcentavo, kad Lietuvoje produkcija gaminama naudojant pažangiausias technologijas ir aukščiausios kokybės vietines žaliavas, išsiskiria natūralumu. Tai leidžia sukurti išskirtinės kokybės ir sveikatai palankius maisto produktus.

Verslo forume sulaukta apie 150 dalyvių, vyko diskusija apie Japonijos rinkos ypatumus ir iššūkius ją atveriant, taip pat apie Lietuvos maisto pramonės išskirtinumą ir potencialą šioje patrauklioje, bet reiklioje rinkoje. Forume dalyvavo Lietuvos įmonės: „Groward Group“, „AUGA group“,  „H Drop“, „Birštono mineraliniai vandenys“, „Klaipėdos pienas“, „Brite“, „Grainmore“, „Melt Water“, „Galinta“, „Švyturys-Utenos alus“, „BaltMilk“, „Šerkšno Medus“, „Krekenavos agrofirma“, „Volfas Engelman“.

Tęsdamas vizitą, K. Navickas susitiko su Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministru Takaakiʼu Katsumata. K. Navickas padėkojo už pagalbą atveriant rinką lietuviškai jautienai ir kitiems produktams, kurie prarado Kinijos rinką dėl šio šalies įvestų prekybos ribojimų. Viceministras T. Katsumata domėjosi Lietuvos patirtimi suvaldant afrikinį kiaulių marą.

Ministro K. Navicko vadovaujama verslo delegacija bendradarbiavimo galimybes aptarė su Japonijos vartotojų kooperatyvų sąjunga (ši vienija 30 mln. narių, metinės prekybos apimtys siekia 27 mlrd. Eur).

Per susitikimą Gifu prefektūroje Lietuvai dėkota už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pagalbą suvaldant afrikinio kiaulių maro protrūkius ir pasidalyta patirtimi kuriant bendrąjį Japonijos AKM valdymo modelį.

Taip pat aplankyta įmonė „Nippon Honey“, realizuojanti lietuvišką medų Japonijoje.

Korėjiečiai: santykiai abipusiai naudingi

Spalio 31–lapkričio 2 d. ministras K. Navickas lankėsi Pietų Korėjoje, kur susitiko su žemės ūkio ministru Chungʼu Hwang-keunʼu. Kalbėta apie dvišalės prekybos maisto produktais skatinimą, bendradarbiavimą tarp universitetų, maisto saugą, technologinės pažangos ir tvarios gamybos svarbą šiuolaikiniame žemės ūkyje ir išmanaus ūkininkavimo reikšmę.

„Lietuvos sprendimas plėsti ir stiprinti diplomatinius santykius su Pietryčių Azijos valstybėmis atveria galimybes Lietuvos verslo ir mokslo atstovams stiprinti bendradarbiavimą su regiono partneriais. Bendradarbiavimas su Pietų Korėja mums yra prioritetinis. Pasistengsime, kad lietuviški produktai būtų matomi ir žinomi šioje šalyje, o mokslinis ir technologinis bendradarbiavimas suteiktų naują postūmį žemės ūkio vystymui“, – sakė ministras K. Navickas.

Pietų Korėja priklausoma nuo žemės ūkio ir maisto produktų importo, todėl, pasak ministro Ch. Hwang-keunʼo, skatinti dvišalius santykius naudinga abiem pusėms.

Per K. Navicko susitikimą su Pietų Korėjos Parlamentinės asamblėjos Žemės ūkio komiteto pirmininku Byunghoonʼu So pastarasis papasakojo apie šalies priklausomybę nuo energetinių bei žemės ūkio žaliavų importo, išreiškė norą perimti daugiau išmanaus ūkininkavimo patirties iš Lietuvos bei skatinti jaunimo tarpusavio mainus.

Su Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministre Yu-Kyoung Oh aptartas maisto produktų, ypač paukštienos ir kiaušinių, spartesnis eksporto leidimų išdavimas. Pietų Korėjos auditoriai teigiamai įvertino Lietuvos paukštienos įmonių pasirengimą eksportuoti paukštieną į šią šalį.

Pietų Korėjoje vykusioje tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Coex Food Week 2022” dalyvauja įmonės: „Kalnapilio-Tauro grupė“, „Daumantai LT“, „Vikeda“, „MV Group Production“, „Dehidra“, „Grainmore“, „Švyturys-Utenos alus“, „AUGA group“, „BaltMilk“, „Naujasis Nevėžis“, „Galinta“. Jos pristato ekologiškus produktus, pieno produktus, alų, sausus pusryčius, padažus ir pagardus, šaltyje džiovintas uogas ir vaisius.

Taivano ekspertai rado trūkumų

Lietuvos delegacijai lankantis Pietryčių Azijoje, Lietuvoje Taivano ekspertai baigė mėsos gamintojų, ketinančių į Taivaną eksportuoti jautieną, auditą ir paskelbė, kad rado trūkumų. Taip pat tikrino organines trąšas iš mėsinių galvijų mėšlo gaminančią ir savo produkciją ketinančią eksportuoti įmonę.

Taivano ekspertai pažymėjo, kad būtina pateikti biosaugos planus dėl galvijų ir kiaulių skerdimo bei produkcijos tinkamo atskyrimo įmonėse, taip pat akcentavo, kad galvijai skerdimui turi būti iš Lietuvos arba kitų Taivano patvirtintų valstybių.

Tai jau antras auditas dėl lietuviškos produkcijos eksporto galimybių. Vasarą Taivano ekspertai atliko  Lietuvos kiaušinių produktų, pieno, žuvies produktų gamintojų auditą. Šiuo metu laukiama galutinių audito išvadų. Produkciją į Taivaną eksportuoti siekia daugiau nei 20 Lietuvos maisto gamintojų.

Parengta: pagal ŽŪM, BNS pranešimus
    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
    Visos apklausos