Agropolitika
Gėdos dėmių apleistų žemių žemėlapyje mažiau
2013-08-01

Vilnius. Preliminariais duomenimis, patikslinus apleistų žemių žemėlapį, nenaudojamos žemės plotas Lietuvoje sumažėjo 30 tūkst. ha. Valstybės žemės fondas, parengęs šį žemėlapį, gavo 8568 prašymus ištaisyti jame esančius netikslumus. Visos nurodytos vietos jau peržiūrėtos, atsižvelgus į prašymus, pakoreguotas apleistų žemėlapis - gėdos dėmių jame liko mažiau.

Valstybinio žemės fondo (VŽF) direktoriaus funkcijas atliekantis Ramūnas Mockevičius teigia, kad pasiteisino didžioji dalis informacijos, jog žemėlapyje įbraižyti plotai neatitinka apleistos žemės ūkio naudmenų statuso.

„Pareiškėjai atsiuntė žemės nuosavybės dokumentus ir kitus įrodančius dokumentus. Kai kurie asmenys per metus laiko susitvarkė - tai natūralus procesas. Tam ir buvo duotas laikas iki birželio pabaigos pranešti ar patiems ištaisyti netiksliai pažymėtus plotus", - sako R. Mockevičius.

Paskelbus apleistų žemių žemėlapio projektą, kilo žemdirbių nepasitenkinimas. Jie pastebėjo, kad tikrai apleisti plotai net nepažymėti, tik pamiškės, savaime atželiantys miškai, pelkės, karjerai, neveikiantys melioracijos įrenginiai.

Pasak ūkininkų, žemėlapis su nurodytais apleistais plotais neatitiko apleistų plotų apibrėžimo. „Jeigu vadovaujantis tokiais duomenimis bus skaičiuojamas žemės mokestis, galime tikėtis revoliucijos", -  birželį žemdirbiai buvo nusiteikę karingai.

VŽF vadovo teigimu, apleistų žemės plotų nustatymas buvo atliktas visoje Lietuvos teritorijoje, todėl ir kilo nepasitenkinimas, kad apleista žemė nustatinėjama pamiškėse ar pagrioviuose.

Registrų centro duomenimis, šiuo metu šalyje yra apie 145 tūkst. sklypų, kuriuose apleistos žemės plotas didesnis nei 10 arų. Bendras apleistos žemės plotas juose - apie 128 tūkst. hektarų.

„Gal ir yra kitų poveikio priemonių, leidžiančių sumažinti Lietuvoje apleistos žemės plotus, tačiau savivaldybių tarybų sprendimu taikomas didesnis žemės mokesčio tarifas vis dėlto yra veiksmingiausias", - mano R. Mockevičius.

Apleistos (nenaudojamos) žemės ploto mažėjimas - viena iš Vyriausybės 2012-2016 metų programos įgyvendinimo prioritetinių priemonių. Bus siekiama, kad per kadenciją apleistos žemės plotas sumažėtų 100 tūkst. ha ir 2016 m. būtų ne didesnis kaip 187 tūkst. ha. Šiuo metu šalyje apleista ir nedirbama apie 7 proc. žemės ūkio naudmenų.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai