Agropolitika
G. Surplys: sprendimas dėl Kauno tvirtas
2018-07-09

Kaunas. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pirmadienį pirmą kartą dirbo Kaune, Žemės ūkio rūmuose. Ministerija teigia, kad po truputį ruošiamasi būsimam ministerijos perkėlimui į šį miestą.  

G. Surplys Kaune susitiko su įvairių asociacijų atstovais, kurie iš anksto užsiregistravo. Ministras bendravo su įmonių grupės „KG Group“, Prienų rajono Smulkių ir vidutinių pieno gamintojų asociacijos, Lietuvos geodezininkų ir matininkų sąjungos, Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos, draudimo bendrovės „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ filialo „VH Lietuva“,  Savivaldybių žemės ūkio skyrių darbuotojų asociacijos, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos atstovais.

Su ministru susitikęs Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Tarptautinių ryšių koordinatorius Eimantas Bičius sakė, kad daugeliui šalies ūkininkų atvykti į Kauną būtų patogiau nei į Vilnių.

Į Kauną planuojama perkelti Žemės ūkio ministeriją ir jai pavaldžias įstaigas. Tai norima padaryti iki kitų metų pabaigos. „Iš pradžių reikia atmatuoti, o paskui kirpti, todėl norisi gyvai viską pamatyti. Sprendimas yra tvirtas, ministerija nuo 2020 metų sausio pradės dirbti Kaune“, – teigė G. Surplys.

Anot jo, turbūt šiemet bus paskelbtas patalpų Kaune konkursas. „Pradinė pozicija yra nuomotis patalpas, tačiau reikia skaičiuoti, gal ir įsigijimas yra geras variantas. Mūsų prioritetas yra tai, kad pastatas būtų centre, kuo arčiau geležinkelio stoties. Kalbame apie 10 tūkst. kv. m. plotą, nes norime į vieną pastatą sukelti ir ministerijai pavaldžias įstaigas, kad ūkininkui ar kitam asmeniui nereikėtų klaidžioti iš vieno miesto galo į kitą“, – teigė ministras.

Pasak G. Surplio, sprendimas perkelti ministeriją racionalus tik tada, jei kalbama apie naują vadybos kultūrą.

„Turiu galvoje lankstų darbo grafiką, galbūt kelionės laiko įskaičiavimą į darbo laiką, darbą  traukinyje, kai darbuotojai gali skaityti pasiėmę planšetę ar kitą įrenginį. Įgyvendinus šias permainas, galėsime kalbėti, kad tai bus pažangiausia ministerija, dirbanti naujais principais“, – sakė ministras.

Pasak ministro, Nacionalinė mokėjimo agentūra pradeda bandomąjį projektą, iki naujųjų metų darbuotojai turės 5 lanksčias darbo dienas per mėnesį, kai galės dirbti iš namų ar kitos vietos. „Jei tai nesukels rūpesčių, prie to pereis ir ministerija. Turime išeiti iš seno mąstymo. Ne darbo laikas svarbu, o padaryti užduotį kuo greičiau“, – sakė G. Surplys.

MŪ inf.

Kartu

(10)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • antanas

  (84.55.45.56)

  geras ministro sprendimas. bent vienas ministras imasi ryžtingų sprendimų, nes prieš tai visi tik stambiesiems ūkininkas lysti uodegon subegėjo:(

 • A

  (78.58.117.230)

  Tiesiog manau, kad didelė dalis dabartinių ministerijos "specialistų" nenorės važinėti į darbą iš Vilniaus į Kauną... Gal ir gerai, nes didelę dalį tų "specialistų" reiktų pakeisti...

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Bus taip: Atvažiuoji į ministeriją, reikalingas specialistas dirba traukinyje. Iki pietų maršrute Vilnius - Kaunas, po pietų maršrute Kaunas - Vilnius. Čia bus didelis palengvinimas interesantams.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Patarimas Petrui: prieš komentuojant kelis kartus paskaityti kas parašyta. A. Stulginskio universitetas labai labai toli nuo geležinkelio soties. Tamstos svajonėms nebus lemta išsipildyti. Dabar dirbo ŽŪR, kur iš viso neįmanoma privažiuoti.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Sprendimas tvirtas ten kur drumsčiamas vanduo, nes eis ką nors pavogti.

 • Taip

  (188.69.215.143)

  Juk reikia parodyt kad kazka dirba.

 • Petras Tamavičius

  (84.15.186.41)

  Puikus pasiūlymas. Stulginskio universiteto aplinka ir sukurtas ūkis kuo puikiausia vieta Žemės ūkio ministerijos įstaigoms.Labai patogu ūkininkams.Reikalinga tik rekonstrukcija.

 • Vvukis

  (188.69.196.195)

  O kokia nauda ūkininkams ypač smulkiesies iš tokio ministro sprendimo?

 • Žemaitis

  (78.60.82.70)

  Kai politikai neturi jokių pozityvių idėjų, tada pradeda užsiimti niekais, nes kažką tai reikia dirbti. Visiškai absurdiškas sprendimas. Ūkininkai neturi ką ministerijoje tvarkytis, o jų interesus turi ginti asociacijų vadovai.

 • Ūkininkas

  (90.131.40.97)

  Kam ten keltis iš vieno centro į kitą. Viis tiek nebus kur mašinų parkuotis, o deklaruoja kad žemdirbiam būtų geriau. Jei nori kelt arčiau mokslo žmonių - tegul perkelia prie Lietuvos žemės ūkio akademijos. Ir vietos daug ir privažiuot gerai. Juk vis tiek jau šią įstaigą naikina.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai