Agropolitika
Finansų ministras linkęs ieškoti kompromiso dėl žymėto dyzelino žemdirbiams
2013-05-10

Vilnius. Žemdirbiams galėtų būti leista naudoti nepamokestinamą žymėtą dyzeliną automobiliuose, registruotuose ūkio vardu, sako sako finansų ministras Rimantas Šadžius. Tačiau ministras mano, jog tai reikėtų riboti, nes sunku patikrinti, ar tokie automobiliai naudojami tik žemės ūkyje.

„Kompromisą rasti galima pamėginti. Pasiūlytas klausimo sprendimo būdas man priimtinas", - ketvirtadienį Seime pareiškė R. Šadžius, atsakydamas į buvusio žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus priekaištus, kad po Valstybinės mokesčių inspekcijos išaiškinimo sausio mėnesį ūkininkai negali naudoti žymėto kuro automobiliuose, jeigu jie registruoti ūkio vardu.

„Jie šiais automobiliais nuveža pesticidus, herbicidus, nereikia jiems didelio traktoriaus su didele priekaba, į laukus, detales atsiveža. Tokia tvarka yra ir Vokietijoje", - teigė K. Starkevičius.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

R. Šadžius pabrėžė, kad kol kas nėra galimybių patikimai įsitikinti, kad tas automobilis, į kurio kuro baką pilamas žymėtas kuras, iš tiesų yra naudojamas tik žemės ūkio veiklai: „Matyt, mes turime įvesti tam tikrus apribojimus. Nes priešingu atveju ridos skirstymas, dar kažkokie būdai, jie administravimo požiūriu būtų daug brangesni. Galbūt teisingesni, bet būtų daug brangesni".

Pastaruoju metu žymėto dyzelino, kuriam netaikomas akcizo mokestis, kas mėnesį parduodama vis daugiau. Ūkininkai šių degalų šiemet pirko daugiau nei pernai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai