Agropolitika
ES ketina skirti papildomą paramą pieno gamintojams
2016-06-28

Vilnius. Lietuvos pieno gamintojams, patiriantiems nuostolių dėl užsitęsusios pieno krizės, Europos Sąjunga (ES) ketina skirti papildomą finansinę paramą, tačiau jos dydis ir sąlygos paaiškės liepą, sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

„Šiandien ryte (pirmadienį - red.) taryboje (ES Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos - BNS) buvo pateikta šalių informacija. Pats komisaras (už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Philas Hoganas - red.) apžvelgė rinkos situaciją. Jau ką komisaras aiškiai įvardino, kad kažkokia parama bus, tačiau apie dydžius niekas nešneka. Tas paketas bus pristatytas liepos 18 dieną. Iki to laiko turime kaip valstybė įrodyti, kad mums tos paramos reikia kuo daugiau", - vakar BNS telefonu iš Briuselio sakė V.Baltraitienė.

Anot jos, dabar kalbama, kad valstybės biudžeto lėšos pieno gamintojų gelbėjimui nėra efektyvios, kol Briuselis neleidžia jų naudoti lanksčiai. Todėl kartu pasiūlyta, kad parama iš biudžeto pieno gamintojams, kurie vasarą nedidina arba mažina pieno gamybą, būtų padidinta nuo 15 tūkst. iki 30 tūkst. eurų.

Žemės ūkio ministerija ruošia 20 mln. eurų paramos iš valstybės biudžeto schemą tokiems gamintojams, tačiau ji vis dar nėra patvirtinta. V.Baltraitienė anksčiau tvirtino, kad 11 mln. eurų pagal šią schemą gamintojus gali pasiekti liepą-rugpjūtį.

Lietuva skaičiuoja, kad šalies pieno gamintojams reikėtų apie 75 mln. eurų paramos dėl pernai patirtų nuostolių. Sumažėjus pieno supirkimo kainoms, gamintojai teigia, nebegalintys išlaikyti ūkių.

Bendra Lietuvos ir ES parama pieno gamintojams šiemet gali siekti 65,1 mln. eurų.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai