Agropolitika
Dezinfekciją Baltarusijos pasienyje gali tekti pratęsti į skolą
2013-08-06

Vilnius. Baigiantis Vyriausybės skirtoms lėšoms, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ieško išeičių, kaip pratęsti transporto priemonių ir keleivių apavo dezinfekavimą pasienyje su Baltarusija, kur aptikti keli agresyvaus afrikinio kiaulių maro užkrato židiniai. Skaičiuojama, kad turimų lėšų užteks dar maždaug savaitę.

Maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius sakė, kad ketina kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą ir prašyti jos pritarimo, jog būtų pratęstas pirkimas iš vienintelio tiekėjo ir žada tartis su įmone, kad ji sutiktų dirbti į skolą.

Iš Vyriausybės skirtų 750 tūkst. Lt šiuo metu dezinfekavimo įrangai ir priemonėms jau yra išnaudota apie 580 tūkst. litų.

Liepos 3 dieną VMVT dezinfekavimo įrangą ir priemones įsigijo iš bendrovės „Dezinfekcijos paslaugos“, tuomet pirkimas iš vienintelio tiekėjo buvo suderintas su Viešųjų pirkimų tarnyba.

Skaičiuojama, kad transporto priemonių ir iš Baltarusijos atvykstančių keleivių avalynės dezinfekavimas per dieną kainuoja apie 17 tūkst. litų.

Iki šios savaitės pabaigos pasienyje su Baltarusija ketinama registruoti gyventojų laikomas kiaules. Lietuva svarsto galimybę pasienyje su Baltarusija sukurti 10 kilometrų buferinę zoną ir joje išnaikinti kiaules. Pasak J.Miliaus, kiaulių registravimas vyksta sklandžiai.

Jei Europos Komisija (EK) prašymui pritars, teks išnaikinti apie 10 tūkst. kiaulių. Lietuva prašo EK 13,5 mln. eurų (46,6 mln. Lt) finansinės paramos, iš jų 10 mln. eurų (34,5 mln. Lt) finansinės paramos tvorai, kuri stabdytų šernų migraciją iš Baltarusijos. Kol parama nėra skirta, šernų medžioklė neribojama, tačiau medžiotojų būreliai juos medžioja tik savanoriškai. Dabar institucijos nesutaria, kas turi pasirašyti medžioti šernus įpareigojantį nurodymą, nes šalyje nėra paskelbta ekstremali situacija dėl galimo afrikinio kiaulių maro užkrato.

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje dezinfekuojamos transporto priemonės, keleivių avalynė, uždrausta gabenti maisto produktus, pašarus.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai