Agropolitika
Atnaujinti visos Lietuvos teritorijos ortofotografiniai žemėlapiai
2014-01-03

Vilnius. Nacionalinė žemės tarnyba baigė Lietuvos teritorijos ortofotografinių žemėlapių atnaujinimo darbus. Atnaujinti visi šalies teritorijos, įskaitant ir pasienį, ortofotografiniai žemėlapiai. Žemėlapiai pirmą kartą sudaryti ne tik 1:10 000, bet ir 1:5000 masteliu.

Šie žemėlapiai sudaryti iš skaitmeninių aerofotonuotraukų, kurios daromos skraidant virš Lietuvos teritorijos ir ją fotografuojant.

Ortofotografiniai žemėlapiai, kaip kartografinis pagrindas, naudojami kuriant valstybės kadastrus, registrus, sudarant bei atnaujinant erdvinius duomenų rinkinius, vykdant žemės reformą ir teritorijų planavimo darbus bei sprendžiant kitus uždavinius. Reikalavimas kas penkerius metus atnaujinti ortofotografinius žemėlapius yra numatytas Geodezijos ir kartografijos įstatyme. Paskutinį kartą visos Lietuvos teritorijos ortofotografiniai žemėlapiai buvo sudaryti 2009-2010 metais.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Naujausius ortofotografinius žemėlapius naudotojai gali peržiūrėti Lietuvos erdvinės informacijos portale. Registruoti LEI portalo vartotojai gali užsisakyti ir elektroniniu būdu atsisiųsti atskirus ortofotografinio žemėlapio M 1:10 000 nomenklatūrinius lapus arba šiuos duomenis gauti kaip elektroninę paslaugą.

Aerofotografavimo darbus bei ortofotografinių žemėlapių sudarymą atliko Ukrainos kompanija RAB „Aviacinis skaičiavimo centras" (AAC - AerogeoinformaticsTM).

NŽT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai