manoukis new-logo.jpg
Sausio 21 d., Sekmadienis
Išleistas šių metų sausio MANO ŪKIS gali labai greitai pasiekti Jūsų namus -  prenumeruoti galima ČIA
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93

NAUJIENOS >

Vyriausybė svarstys paremti pieno gamybą

2018-01-09
Vyriausybė svarstys paremti pieno gamybą

Vilnius. Vyriausybė svarstys galimybę žemės ūkio ir pieno gamybos skatinimui skirti 20 mln. eurų, tačiau valstybės lėšos ūkininkus pasiektų nebūtinai šiemet. Pieno perdirbėjai sako, jog papildoma injekcija neišspręs visų žaliavinio pieno trūkumo problemų, o gamintojai abejoja, ar šie pinigai juos apskritai pasieks.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako, jog pavasarį bus pradėtos rinkti ūkininkų paraiškos dėl 60 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos įvairiai žemės ūkio gamybai didinti. Vyriausybė iki pavasario svarstys, ar ji galėtų šią programą paremti papildomais 20 mln. eurų.

„Būtent šiais metais mes numatome, kad bus skirta 60 mln. eurų žemės ūkio gamybos objektų ir įrangos statyboms. (...) Mes tikimės, kad bus statomos fermos ir jose bus karvės, o tai padės auginti pieno gamybą", - po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu ir pieno rinkos žaidėjais sakė B. Markauskas.

Anot jo, valstybė papildomus 20 mln. eurų galėtų skirti Kaimo plėtros programai „Žemės ūkio valdų modernizavimas".

„Matome, kad šiandien Vyriausybė galėtų priimti sprendimą ir padidinti kofinansavimą šiai priemonei. Galėtume finansuoti daugiau projektų nei galime dabar. Jeigu būtų padidintas kofinansavimas, tai gal būtų galima skirti apie 80 mln. eurų", - tvirtino B. Markauskas.

Jis pridūrė, kad pinigai gali būti skirti nebūtinai šiemet, nes valstybės biudžetas jau patvirtintas.

„Jeigu ne šiais metais, tai bent kitais metais, svarstant biudžetą (2019 metų - BNS)", - teigė ministras.

Pieno perdirbėjai skundžiasi, kad Lietuvoje pastaruoju metu yra smarkiai sumažėjusi pieno gamyba, todėl jie žaliavinį pieną turi įsivežti iš kaimyninių šalių.

Vienos didžiausių pieno perdirbimo įmonių Vilkyškių pieninė vadovas Gintaras Bertašius teigė, kad Lietuvoje būtų galima pagaminti daugiau pieno.

„Žiūrint į perspektyvą, Lietuvoje pagaminto pieno mums - perdirbėjams - neužtenka ir mes importuojame. Jeigu žiūrėtume į perspektyvą, tai tikrai galėtume perdirbti daugiau", - žurnalistams po susitikimo kalbėjo G. Bertašius.

Jo nuomone, investicijos į pieno gamybą gerins situaciją, bet jos iki galo neišspręs. Anot jo, Lietuva per metus galėtų pagaminti apie 3 mln. tonų pieno, kai dabar pagaminama apie 1,5 mln. tonų, tačiau tam reikalingos didelės investicijos.

„Mes esame paskaičiavę, kad per 10 metų, norint pasiekti tą papildomą 1,5 mln. tonų, maždaug reikėtų investuoti 1 mlrd. eurų", - sakė G. Bertašius.

Pieno perdirbimo įmonės „Rokiškio sūris" vadovas Dalius Trumpa sakė, jog bendrovė nesvarsto turėti nuosavų fermų, nes tai būtų neefektyvu.

„Mes patys to nemąstome daryti. Tai nėra efektyvu. Jeigu aš moku perdirbti pieną ir parduoti jį, tai nereiškia, kad aš nusimanau žemės ūkyje", - teigė D. Trumpa.

Pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis kalbėjo, kad pieno gamintojai norės plėstis tik tuo atveju, jeigu gaus pakankamai pinigų už parduodamą žaliavinį pieną.

„Viskas priklauso nuo kainos. Tas 60 mln. eurų yra vaisiai, uogos, paukštynai ir mėsiniai galvijai. Čia niekas nepasako, kad duoda pienui 60 mln. eurų. Čia bus pasidalinta. Jeigu tik apsimokės ir ūkininkas gaus kainą, bet šiandien niekas negali pasakyti, kad jis gaus kainą", - žurnalistams po susitikimo teigė J. Vilionis.

Anot jo, kad svarstytų plėtrą, pieno gamintojai turėtų gauti 320-330 eurų už toną vidutinių bazinių rodiklių pieno. Praėjusių metų lapkritį tokio pieno kaina siekė 258,8 euro, rodo Žemės ūkio ministerijos duomenys.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, 2014 metų pabaigoje Lietuvoje buvo laikoma 313,3 tūkst karvių, o 2017 metų pabaigoje - 13 proc. mažiau - 272,5 tūkst.

2015 metais Europos Sąjungai (ES) panaikinus pieno gamybos kvotas, gamyba pradėjo kilti, smuko žaliavino pieno bei produktų kainos - prasidėjo maždaug dvejus metus trukusi krizė. Todėl ES ir Lietuva ragino ūkininkus gaminti mažiau pieno - už tai buvo skiriama parama, mažėjo karvių. Dabar tai kelia nerimą pieno perdirbėjams, plečiantiems eksportą.

Šiuo metu pieno supirkimo kainos ES yra atsigavusios po krizės, tačiau nesiekia dar nesiekia kainų lygio prieš kvotų panaikinimą. 2013 metų pabaigoje jos buvo pasiekusios 402,1 euro už toną ir vėliau pradėjo kristi, kol 2016 metų birželį pasiekė 257,1 euro kainą. EK prognozuoja, kad praėjusių metų lapkritį pieno kaina siekė 376,2 euro.

BNS, MŪ inf.

Leistini formatai: jpg, jpeg, png, flv.

Leistinas dydis: 20M.


Komentarai

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams. Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę. • kaimas(81.7.102.139)
  https://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/2017/03/01/news/broliai-i-pieno-fronta-zenge-po-mislingos-bylos-622079/ pasiskaitykit, iš kur tie pinigai ir kas valdo
 • Balon(78.62.240.157)
  Pinigai balon. Remia, remia pieno ūkius ir vėl reikia remti. Pasaka be galo... Kas galėtų paneigti, kad tie remtuvai gerai gyvena iš tų remiamų pinigų? Matyt skirstant pinigus lieka geri nuošimčiai, tai vis remia ir remia ir galo rėmimui nėra? O kokia reali nauda iš to rėmimo be pabaigos?
 • vida(78.60.154.89)
  jus didinkite gamyba, investuokite i uki, o mes kaina mazinsime. perdirbejai skundziasi, kad pieno truksta, tuo tarpu per gruodzio- sausio menesi kainos krito 3 centus. baikit viena karta tyciotis is tu vargsu ukininku., vienos snekos is jusu. siaubas. geda
 • Smulkmė(78.61.11.174)
  Ką čia bepridursi, kaip tik Markauskas prabilo apie pinigus, tiktai šmaukšt Vilkyškių pieninė pranešė apie pienu kainų kritimą ,juokas pro ašaras.
 • Bl(78.63.49.45)
  Ir vėl gražių pasakėlių sekimas ir jiems poh...nes niekas nieko jiems nepadarys ir jie tai puikiai žino.
 • taigi(188.69.210.161)
  Trumpa tai sudo kabint nenori geriau jau pusvelciui paemus dvigubai atskiedus brangiai parduot
 • oi(86.38.223.133)
  kokie tusciagalviai,gudragalviai,kam tos fermos,juk ziemos siltos,o del trukumo ,tai juk skalambijo ,kad per daug ir sunaikino pieno seimos ukiu.
 • Xxxx(78.62.78.137)
  Viskas kaip juodu ant balto parasyta. Narauskas statytis ruošiasi naujas fermas, o B. Markauskas ir Narauskas viena chebra, tai viskas ir taip aišku, kur pinigai nusės. 100% gatantuoju, kad taip ir bus. Tikrai nestatytų iš savo ponigų. Kaip gaila, kad tokie dalykai dedasi Lietuvoje.
 • b(86.38.208.233)
  o kiek markauskui mokauž pieną?
 • jus dar(188.69.215.7)
  jais tikit ,nebejuokinkit svieto
 • ukis(78.62.163.161)
  MARKAUSKAI AŪŪŪŪ AŪŪŪŪ AŪŪŪŪ KLAUSYKIS KĄ ŪKININKAI SAKO NEREMK perdirbėjų TAIS 20 MILIONŲ aūūū MARKAUSKAI AŪŪŪŪ
 • jo(82.140.148.241)
  pieno perdirbėjai gavo 20 mln. paramos.na ką smagu.nors kai kam sekas.
 • Joo(78.62.27.35)
  Tų paramų niekas ir negaus. Pasidalys Lanzbyyrgio draugai. Aš į jas nededu jokių vilčių ir nė nesvajoju, nors iš karvės melžiu 9 000kg pieno. Prikurta tokių sąlygų, kurių įgyvendinti neįmanoma. Neverta gaišti laiko ir prasidėti. Čia matot tik žaidėjai dalyvauja. Ar Teleloto žaidime daug kas laimi jei laimingas gali būti kas penkiasdešimtas. ar kas 2 milijoninis žaidėjas.
 • Pf(188.69.214.0)
  Nereikia jokių papildomų paramų mokėkite žmoniškai ir stabiliai užpils tuo pienu net kinai nesuvalgyt visko. :))
 • aferistams(78.60.82.70)
  užkirskite kelią, nes šią pasenusią schemą pieno perdirbėjai taiko jau daugiau kaip 20 metų. Esmė, kad bet kokie valstybės skirti pinigai žemdirbių nepasiekia, nes jie atitenka pieno perdirbėjams, tik pereina per ūkininkų sąskaitas. Kuo daugiau valstybė rems pieno ūkius, tuo labiau kris pieno kaina. Čia yra jau daug kartų patikrintas faktas. Todėl ŽŪM gali tai patikrinti. Jeigu sugalvos remti, tai spec. tarnybos turėtų pasidomėti šia schema, kas priima tokius sprendimus, nors žino apie pasekmes.
 • Joo(78.62.27.35)
  3 milijonai pieno, tai balto katino sapnas. Vadinasi kiekvienas Lanzbyyrgio vag privalo padidinti pieno gamybą keturis kartus. O dar jie temelžia vos 5-7 tonas iš karvės, ir, pagal jų nustatytą tvarką, nauji pieno gamintojai, neturintys milijono eurų investicijoms, nebus įleidžiami.
 • joo(81.7.66.80)
  gandas eina per Lietuvą, kad Naisių pono ūkiai fermoms įrangą jau užsakinėja..... bet taisyklių dar lyg ir nėra
 • zita.(86.38.106.149)
  karti tiesa geriau už saldų pieną.
 • Vvukis(90.138.213.131)
  Galiu lažintis kad taip ir nutiks...
 • Ūkininkas (78.57.137.161)
  Vuki neiskraipyk tiesos, ministras tikrai taip nesakė.
 • Ūkininkas (90.137.111.117)
  Apsurdo teatras. Jūs gaminkite dvigubai pieno, o mes mokėsim mažiausią kainą ES. Sėkmingų startu.
 • Vvukis(90.138.213.131)
  Vakar ministras sakė kad iš keliasdešimt tūkstančių pieno gamintojų turi likti tik keli tūkstančiai pačių stambiausių.
 • Joo(78.62.27.35)
  Kaip gražiai pasakyta: "Susitikimas su pieno rinkos žaidėjais" Čia visiška tiesa pieno rinkos visiškai nėra, Ją tik žaidžia ... Ir paradoksalu bet absoliuti dauguma tuo žaidimu rimtai tiki, lyg tai būtų realybė. Realybė tokia, kad pieno yra perteklius, niekam nereikia, nes pieno kaina krenta. Jeigu trūktų kiekvienas litras būtų išgraibstytas. Pavyzdžiui bulvių rinkoje, ji yra reali, kai jų pritrūksta už kiaulines ir visokias pažaliavusias yra mokama brangiau nei kad gerais metais mokama už puikiausios kokybės bulves. Dabar yra žaidžiama, remiami tik kaimyninių šalių ūkininkai nes tik jiems mokama aukštesnė kaina už pieną nei Lietuvos ūkininkams.
 • ūkininkė2(84.46.218.173)
  p.Markauskai,tamsta nejuokink ūkininkų,padvigubinti pieno gamybą galėsim tada,kai supirkėjas padoriai mokės.Per artėjantį žemdirbių suvažiavimą siūlau pareikšti ministrui nepasitikėjimą,nuvylė visu100proc.
 • Vvukis(90.138.213.131)
  O kada ministras pradės įgyvendint savo pagrindinį rinkiminį pažadą...remti smulkiuosius ūkius?
 • Arunas(188.69.196.217)
  Kol nebus stabilių kainų į pieno ūkius investuos tik koncernai.
 • abc.(86.38.106.149)
  Markauskas vėl rems antano biznį. galvoju ,kad tarp ginklų,narkotikų ,naftos ir šnapso ,pieno biznis tikrai ne paskutinėj vietoj,nęs remiamas buratinų pinigais.o kodėl gi ne? ypač Lietuvoj.
RSS naujienų prenumerata

Here you can play mega moolah slots online or visit this site about online casinos at Australia aucasinosonline

.