manoukis new-logo.jpg
Gruodžio 14 d., ketvirtadienis
Kviečiame užsiprenumeruoti žurnalus MANO ŪKIS ir VETinfo 2018 metams internetu http://manoukis.lt/prenumerata/internetu  
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93

NAUJIENOS >

Ūkininkams gali tekti skaičiuoti žemės nuomos pajamų mokestį

2017-12-05
Ūkininkams gali tekti skaičiuoti žemės nuomos pajamų mokestį

Kaunas. Ateinančiais metais ne žemės savininkai, kurie nuomoja žemę ir gauna pajamų iš nuomos, o ūkininkai, kurie ją nuomojasi, turės apskaičiuoti ir pervesti į biudžetą žemės nuomos pajamų mokestį. Taip atsitiks tuo atveju, jei Seimas pritars siūlomiems Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimams.

Finansų ministerija yra pasiūliusi įstatymo pataisą, kuri leistų priskirti A klasės pajamoms ir pajamas iš nekilnojamojo turto (taigi ir žemės) nuomos, gautos iš individualią veiklą vykdančių gyventojų.

Anot Finansų ministerijos, žemę ūkininkams nuomojantys gyventojai paprastai yra vyresnio amžiaus žmonės, dažnai jie patys negali pasirūpinti pajamų deklaracijų teikimu ir mokesčio sumokėjimu pasibaigus mokestiniam laikotarpiui. Pataisose numatoma, kad prievolė išskaičiuoti iš nuomos pinigų pajamų mokestį ir sumokėti jį valstybei pereis ūkininkui.

Ūkininkas turės ne tik išskaičiuoti mokestį, bet ir teikti Mokesčių inspekcijai mėnesines deklaracijas (lygiai taip, kaip turėdamas samdomų darbuotojų) ir metinę deklaraciją su visų pajamų gavėjų pavardėmis.

Ūkininkams, kurie iki šiol neturėjo samdomų darbuotojų ir neteikė deklaracijų Mokesčių inspekcijai, tai bus visiška naujovė. Jiems padaugės su apskaita susijusios veiklos, teks pildyti daugiau formų, atlikti daugiau bankinių operacijų. Išaugsiančią darbų apimtį nulems tai, iš kokio skaičiaus savininkų ūkininkas nuomojasi žemę.

Kaune vykusiame agroverslo forume žemės ūkio ministras Bronius Markauskas įvardijo šį pokytį kaip vieną didesnių naujovių, kuria ūkininkai greičiausiai nebus patenkinti.

Prieštaravimą siūlomai pataisai, jog A klasės pajamomis būtų laikomos ir nekilnojamojo turto nuomos pajamos, gaunamos iš individualią veiklą vykdančio gyventojo, yra pareiškęs Investuotojų forumas, nurodydęs, kad tai niekuo nepagrįstas, nelogiškas ir su asmens vykdoma individualia veikla nesusijęs administracinės naštos tokiam gyventojui padidinimas.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas į šią pastabą atsakė, kad individualią veiklą įregistruojantis gyventojas iš karto prisiima įsipareigojimus dėl mokesčio apskaičiavimo, buhalterinės apskaitos vedimo, pajamų deklaravimo ir pan., todėl papildomas reikalavimas išskaičiuoti mokestį nuo nuomos pajamų prie šaltinio yra pakankamai proporcingas ir įvertinantis jau prisiimtus tokio gyventojo įsipareigojimus mokesčių atžvilgiu.

MŪ inf.

Leistini formatai: jpg, jpeg, png, flv.

Leistinas dydis: 20M.


Komentarai

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams. Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę. • Birute(213.103.207.52)
  Tikrai reikia ūkininkams vienytis ir kažką daryti ,nes jau visai baigia ant sprando užlipti .
 • Stase(213.103.207.52)
  Vėl eilinį karta Koncervai keršija Karbauskiui,o kenčia visi ūkininkai ,vienintelis verslelis ,kuris vos kvėpuoja ,reikia ir ta uzdusyti.
 • TAIP(78.61.1.106)
  O ATEITIS GAN LIŪDNA SU ŠITUO KAIMO REIKALŲ KOMITETU IR ŽEMĖS ŪKIOMINISTERIJA
 • aukštaitis(37.157.149.6)
  negaliu neatsakyti ponui Joo ir priminti, kad Landsbergis vadovavo porą metų ,tol kol neužėmė posto visų gerbiamas Algirdas Mykolas Brazauskas su savo ilguoju stabilizatoriumi. Kada vyko didžioji prichvatizacija? Tai prie ko čia Landsbyyrgio vagys? Gal palygintum kas kiek pavogė: kas atsiėmė tėvų žemėje stovėjusį tvartelį, o kas visą didžiausią viešbūtį padovanojo savi meilei? Vadinkim viską savo vardais. O kad emigrantai važiuoja ten kur gali užsidirbti pragyvenimui- nieko baisaus. O kiek pats darbo vietų sukūrei? Kai atsiras darbo- visi sugrįž, o dauguma ir atsivežę kapitalo dar ir čia likusiems darbo vietas kuria. Teisingas posakis po kovos kumščiais nebemojuokim. Žinoma daug kas buvo galima daryti kitaip ir tikiu ,kad tikrai jeigu būtų daroma dabar, būtų kitaip. Bet tas kas turėjo būti padaryta, jokiuose vadovėliuose nebuvo aprašyta. Visi norėjo kaip geriau , o gavosi kaip gavosi. Todėl neverkime ir galvokime apie ateitį, o ne praeityje kapstykimės
 • ed(89.117.226.237)
  taip kubilius pasirodo buvo angelas palyginus su skvernu
 • ūkininkei 2(188.69.198.100)
  taip,taip vą ir valstiečiai tipo mūsiškiai,net Kubilius per krizę ūkininkų neskriaudė.
 • Joo(78.62.27.35)
  Pritariu ūkininkei2: senukai netik pasėlius užsideklaruoja , bet kartu dar ir Lanzbyyrgio vagims žemes išnuomuoja. Tikri Lietuvos kenkėjai, jei jie dar kvėpuoja.Tiesiog gyvybiškai būtina nuo jų nurėžti tuos 15 proc ir tai gali padaryti tik Lanzbyyrgo vagys.
 • ūkininkė2(84.46.218.173)
  tegu neaiškina finansų ministeris,kad senukams sunku susimokėt žemės mokestį,juk jie puikiausiai užsideklaruoja pasėlius išmokoms gauti.Valstiečiai valdžioje,o ūkininkams tiek šunybių dar nė viena partija neiškrėtė.
 • to AVA(188.69.198.100)
  tą išsigimėlį reikia ne ignoruot,bet paaiškinti kas jis per tipas.Jeigu jį ignoruosim ir nieko neatsakysim tas šunsnukis galvos,kad elgiasi gerai.
 • Joo(78.62.27.35)
  Pritariu AVA iniciatyvai. Kai nieko protingo negali pasakyti , geriau patylėti. Tuomet iš karto protingesnis atrodai.
 • AVA(84.15.176.219)
  Skelbiu JOO IGNORAVIMO MORATORIUMĄ. Kol neišmoks kultūringai komentuoti. Niekas nekreipkim dėmesio į JOO komentarus, neatsakyti ir nereaguoti.
 • ed(89.117.226.237)
  aukštaitis ne visi toki ponai kad turėtų buhalterius smulkūs ūkei net pajėmų nedeklaruoja o dabar teks nespresk pagal save
 • Joo(78.62.27.35)
  Žinoma pritariu aukštaičiui kad valdžios sprendimas labai teisingas,apie tai buvau rašęs, tik nelabai supratau, kodėl jo teigimu, man turi būti gėda?Ar dėlto, kad pasakau Kad Lanzbyyrgio vagys kiekvieno Lietuvio kišenėse rausiasi? Ar dėlto, kad to neapsikentę trečdalis Lietuvos evakuavosi, ar dar trečdalis Lietuvos prie skurdo ribos krapštosi? Ir tai po 27 Lanzbyyrgio vagių karaliavimo metų. Ir kiekviena dieną kuriamos organizacijos kaip ką nors pavogti. ES atstovai pabrėžia kad paramos yra skirtos ne stambių ūkių, monopolijų kūrimui, ne gamybos skatinimui, bet užimtumui kaimo gerovei skatinti. Jau pats pavadinimas "Kaimo rėmimo programa" sako kad ji skirta ne vien Lanzbyyrgio vagims.
 • aukštaitis(37.157.149.6)
  niekaip nesuprantu aš tų komentatorių: ką nepasiūlytų vis blogai ir blogai. O jau Joo tik Landsbirgio vagis mato ir kas jį prie kompiuterio prileidžia? Mano galva pasiūlymas visai teisingas. Ar jau daug prisidės darbo Jūsų buhalterei kuri padarys pavedimą PVM, išmokėjusi senutei nuomos mokestį. Kiek tokių žemės savininkų (trihektarininkų )yra . Kaip jiems uždeklaruoti tą gautą nuomą? Jūs ūkininkai, kokio kalibro bebūtumėt, visi turite buhalterius, o komentatorius Joo asas prie kompiuterio, argi jam ne gėda, kad bus problema elektrine bankininkyste pravesti PVM? Bet gal čia visa bėda tame, kad sutartyje viena suma, o išmoka daug didesnę sumą??????
 • Joo(78.62.27.35)
  Buna gyvenime kai šunys vienas ant kito loja. Nežinau juoktis ar verkti kai riboto suvokimo žmonės vieni kitus puola. Bet realiai gyvenime paprastai žmonių be talentų nebūna. Pavyzdžiui, jei bendrouomenėje nesugeba elgtis vivisiems priimtinomis taisyklėmis jie yra gabūs kriminaliniame pasaulyje, tarkim vogime. Bet įdomiausia kad daugiausia būna tokių, kurie net nesuvokia kad vagia, ar yra vagių bendrininkai, ar nesąmoningai juos palaiko.
 • Kaimietei (188.69.210.144)
  Ar žinai tokį žodį nekaltumo prezumpcija,manau,kad ne nes užstoji joo.Šis kretinas pastoviai tik vagina kitus.Kodėl nesakai,kad jis šlykščiai elgiasi viešojoje erdvėje,kodėl užsipuoli tik jo oponentą.
 • kaimietei(188.69.198.100)
  ne bereikalo ir esi kaimietė,o kaip tas joo elgiasi,pastoviai visus vagina,juk ir posakis yra,kad nepagautas už rankos ne vagis.Kas jam suteikė teisę kitus vagint,ar nebūsi joo žmona,kad užstoji tą brudą.Kitaip aš su tokiais elgtis negaliu,taip pat kaip ir jie.Kaip šauksi taip ir atsilieps.
 • Kaimiete(78.58.31.177)
  To joo dink is komentaru esi neissilavines ukininkas,slyksciai besielgiantis viesoje erdveje
 • to joo debilui(188.69.196.88)
  tada turi protinę negalią,kad nuo taves vagia kas netingi,kodėl nuo manes nevagia?
 • ed(89.117.226.237)
  NA JOO YRA PAREIŠKES IR GERŲ MINČIŲ
 • Joo(78.62.27.35)
  Aš ne bomžas,ir ne pensininkas, turiu pastovią gyvenamąją vietą. Esu ūkininkas nuo kurio, valdžios palaiminimu, vagia visi kas netingi.
 • kaimietei(188.69.196.88)
  seniai jau aišku,kad tas joo bomžas.
 • Kaimiete(78.58.31.177)
  To joo. Baik tu cia tas savo rasliavas rasinet.turbut esi bekelnis bomzas ir pavydi kad ukininkas dzipa vairuoja.o tu jau turbut seniai teises pragerei ir tu apie dzipa pasvajot.kiekvienam tavo komentare slykstus nepasitenkinimas.tave seniai su tavo komentarais turejo uzciaupt
 • hhhh(78.58.127.20)
  Komentatoriui Joo. Gal užtektu reikšti savo pagiežą kuri nieko neverta, kaip tik įšaukianti priešprieša kitu atžvilgiu.
 • joo(89.117.226.237)
  joo tu arba kytras durnius arba durnas pensininkas panašiau į antrą varijantą
 • Vilius(83.179.27.14)
  O tai tu del pensijos ukininkauji?
 • Joo(78.62.27.35)
  Šiandieninai mokesčiai atitenka šiandieniniams pensininkams, taigi pensijos dydis nuo surenkamų mokesčių kiekio priklauso. Jei dabar išdresuosim Lanzbyyrgio vagis mokėti mokesčius, tikėtina kad ateityje niekas jiem mokesčių nemažins, tad bus bus didesnė pensija ateities pensininkams.
 • Na(78.58.31.200)
  Kam nereiks mokėti,gali nesidžiaugti,.pensiją taip pat tik bazinę gausite.
 • Joo(78.62.27.35)
  Lanzbyyrgio vagys, nebūtų vagys, ir nėra biedni, nes matot pergyvena dėl vos vos aukštesnių lubų, ne dėl grindų, kai negaunant jokių pajamų, dar be išlygų privaloma mokėti mokesčius. Kad mokesčių surinkimas pagerėtų, nebūtų be reikalo deginamas žalias dyzelinas, teršiama aplinka, džipams reikėtų kokių 5000 Euro mokestį įvesti, kontrolę pavedant Kelių policijai. Sustabdžius asfaltuotame kelyje, be jokių ceremonijų, dvigubo dydžio bauda, nepriklausomai nuo to, kas džipo sąvininkas.
 • Ponas Tomilinas(88.118.205.51)
  2017-12-2 ūkininko patarėjuje Tomilinas teigia , kad didės ūkinikų pajamas Aš pensininkė nesuprantu kaip gali didėti ūkininko pelnas kad didės įmokos sodrai .Sodros lubos buvo 5660, 2018 lubos 11321, 2019 lubos 22643 eu, Pajamų mokestis nuo 5 padidės 15 procentų ,padidės akcizas dyzelinui .Jeigu įdarbinsi žmogu ne pilnu etatu , bet sodrai įmokas mokėsi nuo pilno etato ,Daugiausiai tai liečia žiemą kai nėra darbų
 • Ukiniks(188.69.199.146)
  Jei turi panaudą tai ir nereiks mokėti.taip pat ūkininkas gali ir esumokėti.idomu ką nubaus
 • Joo(78.62.27.35)
  Ne aš, jūs patys Lanzbyyrgio vagys, nesustodami nuolat rėkėt, kad milžiniškas sumas sumokat nedirbantiems žemės. Valdžia jus išgirdo, gerai įsiklausė ir apmokestino, prie ko čia mano utėlės ir blusos?
 • to joo debilui(188.69.196.88)
  ar tu negali uždust vieną kartą utėle,nesuprantu iš kur tu toks iškrypėlis atsiradai,kokia kalė tave iššiko.Sakai,kad esi kažkada pripažintas metų ūkininkų,nebejuokink driskiau.Tave galėjo pripažint tik kaip metų bomžu.
 • Joo(78.62.27.35)
  Lanzbyyrgio vagys rėkė, rėkė kad iš nedirbančiųjų reikia atimt žemes. Ir prisirėkė: rėksniai už nedirbančiuoius privalės mokesčius sumokėti. Šaunuolis Skvernelis, šioje srityje pradeda labai patikt, negaliu atsidžiaugt.
 • Pf(188.69.213.26)
  Man tai atrodo senai jau jie tuos langus dėjosi manau reikia naujų. Tikiuosi baigsis kantrybė žmonių.
 • zero(78.57.142.137)
  Na Bronius...gaila taves..slabakas....likai tik garbes rastams ir sveikinimams dalint....gaila
 • zero(78.57.142.137)
  karabasui politinis amen....
 • zero(78.57.142.137)
  ....ir jokiom pataisom esamai sistemai...ČIA IR YRA EMIGRACIJOS ŠAKNYS
 • zero(78.57.142.137)
  nuo pat laisvos LR atkurimo dar tebera sovietine mok sistema su mazais pakeitimais.....mokestine sistema seniai laikas keist totalia,tarkim i skandinavu
 • ZERO(78.57.142.137)
  Darbdavio pirmine pareiga darbuotuojui sumoket atlygi uz padaryta darba,laiku ir saziningai,o ne rinkt mokescius i valstybes iždą
 • ZERO(78.57.142.137)
  ar jau valstybe tampa neigali net mokesčių susirinkti???,aplamai ne darbdavio pareiga už LR piliecius mokėt mokesčius
 • zero(78.57.142.137)
  MES,TAI YRA ŪKININKAI,NETURIME ATLIKTI MOKESČIŲ INSPEKTORIAUS VAIDMENS
 • ee(78.57.181.13)
  Vyresnio amziaus ukininkas gal nera specialistas ,bet jam visada pades, uz neikandamus pinigus, Makelio kontora LZUKT.
 • Ostapas(78.62.240.157)
  Čia dovana Karabasui gimtadienio proga. Šiandien seime Karabaso nebuvo, matyt išlėkė pas Gretą su Milena.
 • joo(89.117.226.237)
  gandragalvei pavaro
 • nesamone(188.69.210.223)
  Tai vyresnio amziaus gyventojas negali pasirupinti deklaravimu, o vyresnio amziaus smulkus ukininkas issinuomaves zemes sklypeli arciau trobos karvutei ganyti jau specialistas
 • saulius(84.46.138.29)
  Debilizmo viršūnė ,aukščiau kilt nebėr kur
 • ūkis(78.61.135.198)
  Šudinos naujienos ir taip galva plišta nuo rupesčiu.
 • Jau laikas(78.57.181.13)
  https://www.youtube.com/watch?v=FhWkHEHcqxE
 • m(84.46.148.129)
  Lakstė tai lakstė, reikėjo galvoti kad karabasas nei valstietis nei žaliasis ir nerinkti, dabar tik vienas kelias vieningai ūkininkams rinktis į protestą prieš mento ir oligarcho savivalę, pradėkim nuo savo rajonų LŪS skyrių. Kitaip gyvenimo nebus - pinigus atims ir pašalpiniams išdalins.
 • kiek(78.62.72.238)
  kiek sitie susi...ti gandragalviai gali tyciotis is musu kai pries rinkimas lakste kaip sunekai i namus su visokiais laikrastukais ir lankstinukais visko zadejo kad tik isrinktu o dabar ka daro ,akciza pakele trigubai ,per krize kubilius nei cento neapmokestino o sitie prietrankos nieko daugiau nezino tik uzdraust nubaust pabrangint apmokestint.kad tik greiciau tie rinkimai
 • ed(89.117.226.237)
  tai ko norėt jei valdže neygali o ministras impotentas taip ir bus
 • Isnaikins smulkius ukius per 2 metus(130.228.222.238)
  Ministras Markauskas su ZUM sugalvojo gudru plana kaip isnaikinti nuo zemes pavirsiaus smulkius ukius (kuriu VED iki 8000 eur). Smulkus ukiai ir taip mazai deklaruoja zemes, tad nedidindami pirmuju ha ismoku ukiai naikinami. Taciau pastaruosius 2 metus vykdomas smulkiu ukiu genocidas, kuomet smulkiems ukiams nei cento neskiriama Kaimo pletros investicines paramos. Paskutinis ES paramos kvietimas buvo 2016 metais, siais metais paramos smulkiems ukiams kvietimo nedare, kad kuo daugiau ukiu bankrutuotu is visi smulkus ukininkai isvaziuotu i uzsieni, palike savo zemes stambiems ukiams. Tad realiai smulkus ukininkai Es paramops galit tiketis tik 2019 m pradzioje, kuomet suvaikscios projektai patikros jei kitamet bus kvietimas vasaros viduryje kaip zadama, tad 2 metu laiko tarpas jauniems ir smulkiems ukininkams be es paramos yra mirtis. Tokie ukiai tikrai bankrutuos, nematys prasmes investuoti bei plestis. Nesuprantama kodel sugebama simtus milijonu isdalinti kasmet stambiems ukiams modernizuoti (johndeerams pirkti, dzipams bei visokiems keturraciams nereikalingiems), o nesugebama rasti keliu milijonu smulkiems ukiams paremti? Kodel niekas Markausko ir visos ZUM vadovybes nesodina uz grotu uz smulkiu ukiu genocida ir kaimo naikinima? Kodel investicine parama remiami tik stambus ukiai, o smulkieji pamirstami. Kodel penkias karves turintis pieno ukis neturi galimybes dalyvauti investicinese priemonese ir uki isplesti, o visi Es milijonai atitenka tik stambiems ukiams? Lyg ir ne baudziavos laikais gyvenam taciau cia yra tiesioginis smulkiu ukiu genocidas skiriant visus pinigus stambiems ukiams, nei trupinio nepaliekant smulkiems
 • ar(78.61.128.73)
  tai agrokoncernas ir neigali bobutė?, prisipirkęs žemių visoj Lietuvoj dabar nuomoja ūkininkams, reiks už karbauskį GPM sumokėt?
 • taigi(84.15.190.32)
  kiek dar galima kentėti? kada streikas?
 • ed(89.117.226.237)
  ūkininkus padarys mokesčių ispektoreis per prievartą tik kas jiems algą mokės neaušku
 • g(82.135.222.33)
  kas cia per dvigubi standartai...argumentas, kad senyvo amziaus zmogus nesugeba deklaruoti...tai jei bobute isnuomavo zemes sklypa ukininkui, GPM moketi turi ukininkas, o jei ta pati bobute isnuomoja buta studentui, tai jau GPM gali buti ir nemokamas, nes bobute tiesiog negali tuom pasirupinti...
 • Ostapas(78.62.240.157)
  Labai geras sprendimas. Prokurorams ir seimūnams juk reiks padidintus atlyginimus iš ko mokėti. Dar reikia, kad nuo pajamų už žemės nuomą sveikatos ir socialinį draudimą paskaičiuotų. O jei rimtai, tai pasiliksiu tik savo žemę, panaudas ir valstybinę. Iš Agrokoncerno daugiau gyvenime nepirksiu trąšų ir chemijos.
 • hhhh(78.58.127.20)
  Komentatoriui As; niekas nesiūlo mažinti.Jai Petras ir Jonas sutarė,kad kaina už nuoma 100e ha ir sudarė sutartį kuri registruota. Tai už gautas pajamas nuomininkas susimoka GPM ir nekyla klausimų. Nes gpm privaloma sumokėti ir dabar. Po šio valdžios sprendimo nuomininkas gauna 100e už ha ir nemoka nieko,pajamos neapmokestinamos.Ši mokestį sumokės ūkininkas kuriam padidės išlaidos ir pelnas (apmokestinamos pajamos) sumažės.Taigi galutiniame variante valdžia surinks mokesčių mažiau.Su tokiu mastymu atsiranda dar viena grupė žmonių kurie nemoka mokesčių.
 • Petras(78.63.62.211)
  Sprendimas is esmes teisingas. Juridiniai asmenys, nesvarbu kiek zemes dirbo ir turejo nuomotoju, gpm privalejo isskaiciuoti. Tik klausimas- ar nereikejo tos prievoles panaikinti?
 • Žemaitis(78.60.82.70)
  Labai geras sprendimas. O šiaip baudžiauninkai išsirinko tokią valdžią, tai ir nėra ko pykti. Aš galiu būti piktas, nes būdamas laisvos Lietuvos laisvas ūkininkas už žemgrobių ir milicininkų partiją nebalsavau... Jau trečia pamoka, negi dar nežinote už ką balsuoti reikia? Taip , mokėsime dvigubus mokesčius sodrai, tris kart didesnius pajamų mokesčius, melioracijos fondui privalomai atskaičiuos iš tiesioginių išmokų, paskui kainų stabilizavimo fondui bei stichinių nelaimių fondui ir t.t. Tai išmokų beveik nematyti bus. Sėkmės linkiu visiems, net ir baudžiauninkams.
 • B(78.63.49.45)
  Pritariu ūkininkui reikia kažką daryt,vienytis o nebesiskaldyt ir pasipriešint tam beprotnamiui o tai jei dar tylėsim kaip avinai pripjaus po vieną.
 • As(90.140.98.203)
  Ok, mazinkime zemes savininkams 15proc nuompinigius + administracines islaidos (buhalterijos pabrangimas). Rezultatas - dirbsim tik nuosava. Isvada - arba ieskai saibu arba traukiesi.
 • Protaujantis ukininkas(83.188.74.5)
  Būtų protingas sprendimas, taip ar tai pas mus dauguma normalių ūkininkų sumoka už savininką tą 15 proc. GPM.
 • Ūkininkas(78.62.81.67)
  Spėju žemės ūkio ministerijoj visus tampo už virvelių Skvernelis. Jam esam tik marionetės, reikalingos iždui papildyt, ministras nesugeba pasipriešint, o trauktis nenori, nes stojęs kitas jo vietoj nieko nepakeistų.
 • na(78.58.31.200)
  Pritariu paskutiniam komentarui,ūkininkams tas mokestis uždedamas. O kas netvarkė buhalterijos,ypač labai smulkūs,neįsivaizduoju deklaracijų pateikimo VMI. Nors gal jie ir toliau taip nieko nedeklaruos ,o mokės grynais. Bet nuo kitų metų reiks nma pateikti žemės valdymo ,nuomos dokumentus. Šiuo nutarimu taip ir nesutvarkys tokių,kur patys neūkininkauja,bet tik deklaruoja,dirba už jį ūkininkas. Taip negaudamas nei išmokų ,nei kuro.
 • vitiokas(84.15.191.49)
  reikia pareiksti ministrui nepepasitikejima
 • hhhh(78.58.127.20)
  Tai visus kitus mokesčius sugeba sumokėt pvz. elektra,komunalines paslaugas .O gyventojų gpm 15 proc. jau ne. Geriau tiesiai sakykit,kad dar vieną mokesti uždedat ūkininkams. Garantuoju dauguma nuomininkų sakys,kad čia ne jų problema ir nesutiks,kad išskaičiuotum 15 proc. gpm mokestį kuris priklauso pajamas gaunančiam mokėti. Jie matys tik sutartyse parašytus skaičius ir 15 proc mažiau gauti nenorės.
 • Na(78.58.31.200)
  Kagi,prievolių skaičius ūkininkams didėja-pirmiausia kiekvienais metais privalomai,, prisregistruoti,,, žemės ūkio skyriuose,o čia dar ir už nuomotojus atlikti pareigą,sumokėti už juos mokesčius. Gerą valstiečių valdžia valstiečiams. Didesni mokesčiai,ypač sodra,didesnis akcizas ir dar čia ne pabaiga. Ženkliai Didesni žemės mokesčiai planuojami,nes argumentuoja melioraciją reik tvarkyti. Ir tai dar ne pabaiga...
 • Toto(178.232.34.130)
  Visas seima atleidžiu is pareigu ,rytoj nenoriu matyt nei vieno ,nei vieno !!! :D
 • Vau (188.69.199.162)
  Eina sau...
 • ūkininkas(188.69.210.23)
  trūksta žodžių,negi mes kaip avinai ilgai tylėsim.
RSS naujienų prenumerata

Here you can play mega moolah slots online or visit this site about online casinos at Australia aucasinosonline

.