manoukis new-logo.jpg
Lapkričio 19 d., Sekmadienis
Žurnalų MANO ŪKIS ir VETinfo PRENUMERATA 2018 metams jau prasidėjo! Kviečiame užsiprenumeruoti internetu http://manoukis.lt/prenumerata/internetu  
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93

NAUJIENOS >

Žemės įsigijimo įstatyme - ribota pirmenybė turintiems panaudos sutartis (papildyta)

2017-11-09
Žemės įsigijimo įstatyme - ribota pirmenybė turintiems panaudos sutartis (papildyta)

Vilnius. Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisos šią savaitę svarstytos net dviejuose Kaimo reikalų komiteto posėdžiuose. Tuo tarpu pasigirdus priekaištams, kad taip esą vilkinamas laikas ir bandoma išsaugoti saugiklius, komiteto pirmininkas Andrejus Stančikas atremia, jog visus pateiktus siūlymus būtina aptarti.

Antradienį kaimo reikalų komitetas pritarė grupės Seimo narių siūlymui asmenims, besinaudojantiems žeme pagal panaudos sutartį, išskyrus artimus gimines, nesuteikti pirmenybės tą žemę įsigyti.

Pasak siūlymą pristačiusio Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus, tokia įstatymo nuostata leistų užkirsti kelią šešėlinei ekonomikai „Už dyką Lietuvoje žemės niekas nenuomoja ir neduoda, panauda gali būti tik tarp artimų giminių - tėvai, vaikai, broliai, seserys. O visi kiti subjektai, jei pagal panaudą nuomoja žemę, jie tik slepia mokesčius ir tuo naudojasi. Dėl to aš ir mano kolegos siūlome tą pataisą, kad tie, kurie tuo naudojasi ir nori apgauti valstybę bei nemokėti mokesčių, tai tegul bent negauna pirmenybės įsigyti žemę", - antradienį Kaimo reikalų komitete kalbėjo V. Rinkevičius.

V. Rinkevičiaus teigimu, jo ir kitų parlamentarų siūlymas leistų riboti šešėlinę ekonomiką bei suteiktų Vyriausybei galimybę įrodyti, jog su tuo kovojama ne deklaratyviai

Jam pritarė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis. Jo teigimu, šiuo metu 650 tūkst. ha yra naudojama panaudos sutartimi. „Nėra pasiūlyme parašyta, kad neleidžiama (žemę, - red. ) įsigyti. Bet nesuteikia pirmumo. O tada paskaičiuokite: 650 tūkstančių hektarų, žemės nuomos kaina yra apie 150 eurų. Tai bus apie 100 milijonų, nuo jų suskaičiuokite 15 proc. GPM. Tai va tiek valstybė šitoje vietoje praranda pinigų", - sakė J. Sviderskis, pabrėždamas, kad jis kalba ir Lietuvos žemės ūkio ir maisto tarybos vardu, tad tokiam siūlymui pritaria nei tik LŽŪBA, bet ir Lietuvos ūkininkų sąjunga.

„Mes norime sąžiningai nuomotis žemę ir skatinti susimokėti mokesčius", - tikino J. Sviderskis. Tuo tarpu žemės ūkio ministras Bronius Markauskas atsargiai vertino tokį siūlymą ir svarstė, kad galbūt verčiau turėti nuostatą, kad panauda galima tik tarp artimų giminaičių, o kiti nuomotojai pagal panaudą tiesiog privalėtų susimokėti mokestį. Tačiau balsavimo metu komiteto nariai vienbalsiai pritarė V. Rinkevičiaus pristatytam siūlymui.

Komitete taip pat pritarta ir Seimo narių Tomo Tomilino bei Valiaus Ąžuolo siūlymui palikti šiuo metu esamą reguliavimą dėl laiškų siuntimo pirmumo teisės asmenims, išskyrus naują pirmumo teisės asmenų eilę - parduodamo žemės sklypo savivaldybės ar besiribojančių savivaldybių žemės ūkio veiklos subjektams. Šiems asmenims informaciją apie žemės pardavimą reikėtų sekti Nacionalinės žemės tarnybos interneto svetainėje. Taip pat pritarta ir pakeitimams dėl informavimo apie parduodamą sklypą.

Trečiadienį Kaimo reikalų komitete pritarta ir dar keliems T. Tomilino bei V. Ąžuolo siūlymams. Visų pirma, suteikti prievolę Nacionalinei žemės tarnybai turėti prieigą prie valstybės registrų ir galimybę patikrinti, ar asmuo, siekiantis įsigyti žemės ūkio paskirties žemę,  atitinka jam įstatymo keliamus reikalavimus.

Balsavimu 7 - „už" 1 - „prieš" ir 1 - „susilaikė" pritarta ir žemės ūkio paskirties žemės sklypo kainos apribojimams. Siūlyme teigiama, kad  parduodamo žemės sklypo savininkas bus apribotas nustatyti didesnę parduodamo sklypo kainą nei 150 procentų vidutinės rinkos vertės, kurios dydis nustatomas pagal Žemės verčių zonų žemėlapius, arba žemės ūkio paskirties žemės vertės, nustatytos žemės savininko pageidavimu atlikus individualų žemės vertinimą.

Jeigu pirmumo teisės asmenys nepageidaus naudotis savo teise arba tokių nebus, savininkas galės siūlyti pirkti šį žemės sklypą tretiesiems asmenims, didindamas kainą iki 170 proc. procentų vidutinės rinkos vertės, jei sklypas parduodamas 5 metų laikotarpyje nuo jo įsigijimo.

Jei sklypas parduodamas vėliau nei sukanka penki metai nuo jo įsigijimo, žemės sklypo savininkas kainą nurodo savo nuožiūra.

***

Seimas lapkričio 9-ąją vėl neapsisprendė, ar panaikinti prieš kelerius metus įtvirtintus kai kuriuos reikalavimus dirbamos žemės pirkėjams, ir įvesti kitus barjerus, pavyzdžiui, kainos „lubas".

Parlamentarai 54 balsais už ir 34 prieš ketvirtadienį nusprendė kol kas nebalsuoti dėl Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisų.

MŪ, BNS inf.

Leistini formatai: jpg, jpeg, png, flv.

Leistinas dydis: 20M.


Komentarai

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams. Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę. • Vilius(77.219.146.195)
  Jei savininkas bando uzdirbt is savo zemes,ja nuomodamas,tegul pabando dirbt ja pats,gal uzdirbs daugiau. SEKMES.
 • aa(78.62.240.157)
  Tie, kurie moka 200 ir daugiau, gal galvoja, kad jie labai protingi? Jie paprasčiausi primityvūs ir gobšūs bukiai. Jeigu manęs prašo didesnės nuomos, atsakau, kad dirbk žemę pats ir sužinosi kiek kainuoja. Be jokios graužaties aš ją palieku, tiesiog geriau prižiūrėsiu tai ką turiu ir nauda bus tapati, tik išmoka šiek tiek mažesnė. Jei nuoma didesnė už išmoką, tai iš viso kokia prasmė nuomoti ir vargti su svetima žeme? Ar skaičiuojate kiek prarandate jeigu dirbamos - nuomojamos žemės sklypai nutolę ir neracionali žemėnauda? Ar dirbate tik tam, kad darbo turėtumėte? P.S. Kolūkyje daugiausiai dirbo Arklys, tačiau kolūkio pirmininku jis taip ir netapo...
 • Joo(78.61.120.129)
  Keista, kas čia neaišku? Lanzbyyrgio vagys 3,5 karto daugiau vagia, todėl ir mokesčiai pakilo. Negi nuskurdęs Lanzbyyrgio vagis tiek mokės.
 • Vilius(77.219.146.195)
  Kas pakilo zemes ukyje 3.5 karto,pienas,grudai,ar mesa? Kurie lipa per galvas kitiems,tik tokiu budu ir atsakyt. I kapus visko nenusinesi.
 • uz dyka(188.69.196.70)
  dabar nebera,juk kainos visur kylo ir net 3,5 karto ir dar vis kyla ,visi valgyt nori ,o matosi kad kaip jus norit geriau uz kitus valgyti ,geda,nenori neimk ,nesinamuok ,o kainos tik kils tame tarpe ir zemes,disitaikyk ir nekurstyk neapykantos
 • Vilius(77.219.146.195)
  Tie ,kurie keldami kaina uz zeme,ar nuoma,gauna armaturos gala i smulkintuva. Paskui piktinasi,o kaip kitaip su tokiais vajavot?
 • nu moka(188.69.199.53)
  po 200 ir daugiau ir dar eile ,godumui ribu nera
 • Pf(188.69.195.233)
  70 eu/ha o už daugiau tai tik į snukį galima duoti :) P. S. Nekartą girdėjau kad tie kurie žada daug pinigų įkiša geras sutartis ir išvis nemoka o po to žmogeliai verkia kad per 5metus nei cento negavo :D
 • va tep va(82.135.222.33)
  nuoma iki 100 Eur, uz idirbtus/didesnius plotus. Mazus/neidirbtus plotus savininkai uz aciu duoda, kad tik nebutu apleisti ir baudu negautu. Neisivaizduoju mokanciu 300, nes kad tiek gautum gryno pelno reik nemazai ideti ir dar dievulio prasyti, kad leistu paimti.
 • Va(78.61.133.96)
  .kas gaunasi kai skrebuku palikuonys ateina i valdzia, net nesispnavo kad kad po tiek nepriklausomybes atkurimo metu butu tokios nesamones
 • pas mus(188.69.195.72)
  po 300 moka ir niekas nerauda ,kas nenori tas nenomuoja
 • Buožė(78.62.124.73)
  Bernauti, o dabar pradėti pratintis būti baudžiauninku lietuviui įprastas dalykas. Todėl galite pratintis ir prie didesnių nuomos kainų, nes kažkas vis tiek mokės daugiau už kaimyną. Tada skundžiamės, kad valdžia bloga, gamta negailestinga ir miestiečiai-žemės savininkai plėšikai.Bet tiesa yra ta , kad miestiečiui patys atiduodate tuos 200 eurų už nuomą, nes godumas aplenkti kaimyną bet kokia kaina yra stipresnis jausmas, nei suprasti, kad tampi zombiu ar baudžiauninku. Kuo silpnesni ūkininkai, tuo geriau politikieriams, nes karts nuo karto gali kaip elgetoms monetą į kepurę įmesti, gaunant daug balsų per rinkimus. Tokiu būdu ir toliau zombėjam, kartu su politikieriais.
 • aa(78.62.240.157)
  Apsirijėliai gobšuoliai ir kvailiai moka po 150-200 eurų už hektarą. Taip jie bernauja savininkams. Mūsų krašte vidutinė nuomos kaina apie 50 eurų arba pusė išmokos.
 • Tamsa(78.62.75.248)
  Kolhoznykai kuria įstatymus. Patys kalti kad kvailius išrenkam. Dagyvenom iki tokio bukumo tuoj lenksim š.korėją.
 • to joo debilui(188.69.208.155)
  taip ir neatsakei driskiau apie savo blusų ir utėlių ūkį.
 • Joo(78.61.120.129)
  Ko taip rūpinies kad savininkas nesirūpina ir gauna išmokas. Sakei pelningai dirbi, tai kam tau tos išmokos? Juk jų neuždirbai. Tau tik pavogti , ką nors atimti iš galvos niekaip neiškrenta. Niekas neverčia nuomotis tau tos žemės jei nenaudinga. Kuo toliau tuo Lanzbyyrgio vagys atsiskleidžia visu gražumu.
 • meatloaf(92.62.136.149)
  Siūlyme teigiama, kad parduodamo žemės sklypo savininkas bus apribotas nustatyti didesnę parduodamo sklypo kainą nei 150 procentų vidutinės rinkos vertės, kurios dydis nustatomas pagal Žemės verčių zonų žemėlapius, arba žemės ūkio paskirties žemės vertės, nustatytos žemės savininko pageidavimu atlikus individualų žemės vertinimą.- Pirmiausia įvedė apribojimus, kam galiu parduoti/dovanoti savo nuosavybę, maža to ruošiasi apriboti galimą pardavimo kainą. kaip sakant pradžia į šviesų rytojų padaryta- URRAAA TOVARIŠČI !!!
 • Na(78.58.95.215)
  Čia kažkas su išmokų dydžiais komentavo nuo 200 iki 800. Tai gal eko ūkiai. Nes net jauni ir tik iki 5 metų gauna apie 160 EUR. O taip išmokos tik apie 110 eur. . Manau teisinga pusė išmokų už nuomą. Na ,bet kitais metais pats ūkininkas turės už nuomotoją sumokėti 15%. VMI. Čia vėl valdžia pasistengė užkrauti prievolę,o savininkas ramiai niekuo nesirūpina.
 • Ūkė(88.119.139.83)
  Pas mus rajone jau žemės nuoma nuo 150 eurų už ha. Miesčionys visai išnaglėjo, mano, kad ūkininkai piniguose maudosi ir atvažiavę sako mokėk mums už žemę 150-200 eurų už ha. Taip, taip, tokių atvejų yra. Kas daryt, ūkininkas atsisako, nemoka tokių pinigų ir perima kitas, didesnis ūkis, arba bendrovė ir moka tuos 150-200 eurų už ha.
 • Ukiniks(188.69.209.254)
  Pusė išmokų atiduodi,o kita pusė ūkininkui ir visi patenkinti.o už nuompinigius tegu savininkas atsiskaito su LR.
 • mind(84.46.148.129)
  iš kur čia tokios nuomos kainos??? Pas mus spekuliantai nuomavo žemes už panašią kainą, tai per 5 metus jau antras jų nuomininkas bankrutavo,manau reali nuomos kaina ten kur žemės našumas apie 40 balų - 80 Eur
 • Vytautas(89.117.175.153)
  Kur cia ismokas moka po 200 eur/ha ???
 • Žinantis(195.14.166.57)
  Šiaip mokama yra daugiau, pvz. Suvalkijoje už 1 ha mokama 180-200 Eur. Tad 150 Eur nuomos kaina už 1 ha yra per maža. Ypač kai išmokos yra mokamos 200-800 Eur už 1 ha.
 • to joo debilui(188.69.208.155)
  ei driskiau kaip tavo blusų ir utėlių ūkis.
 • na(78.58.95.215)
  iš kur ištraukė tokias nuomos kainas. Gal čia Kėdainiai taip moka. Pas mus 60-80 eur. Čia net joo nepatenkintas dėl žemės pardavimo kainų nustatinėjimo. Taip ,mes prisiderinsime ,priprasime prie visokių nesąmoningų įstatymų,bet bet kokie laisvo pasirinkimo ribojimai kelia nepasitenkinimą. Ypač kas susiję su nuosavybę. Kaip ir žemė tavo,bet valstybė vis tiek tau protą maišo.
 • tai ir(188.69.214.255)
  kitoms prekems ,bustams maisto produktams o kodel tik zemei ,tai zmogaus turtas ,zeme pagal komunistu socializmakiek ponai vagys pasakis o kitos prekes ,bustai ,technika ir visakita pagal rinka ,sedi durniai ten,net baisu ziureti tik vyt juos is ten
 • Jonas(78.62.81.67)
  Įdomiai šitas ponas su gauja sugalvojo, perrašysiu sutartis nuomai kur neturiu besiribojančio nuosavo sklypo, tik tiek kad kainą nurodysiu nuomos panašų žemės mokesčiui ar mažesnį, jei prireiks aišku, ir toliau vėjus tegul gaudo ponai laukuose. Manau daug kas taip padarys, logiškiausias variantas. Žinant kad LT ūkininkai valdo apytikriai pusė nuosavybės teise sklypų, tai tų besiribojančių sklypų su pirmumo teise įsigyt šalia esantį bus pakankamai nemažai, taigi ponam švaistūnam tikrai neišdegs surinkt tokių mokesčių. Sapnuoja kad kažkas moka po 150 nuomos, tegul prabunda, matyt kažkas pakankamai prisivogę kad gali tiek mokėt. Bendrovėm išvis reiktų patylėt, pirmininkas perka žemes formina ant savęs, vaikų, žmonų ir aišku nuomoja tai pačiai bendrovei. Tai kaip jum atrodo ponai kokia ta nuomos kaina gali būt?? Kai dvaro ponui nuomoja ponaičiai???
 • Joo(78.61.120.129)
  Ei, Lanzbyyrgio vagys! Jūs ne žemės, bet pieno kainas nustatinėkit. Nėra žodžių . Vagių gauja.
RSS naujienų prenumerata

Here you can play mega moolah slots online or visit this site about online casinos at Australia aucasinosonline

.