manoukis new-logo.jpg
Rugpjūčio 19 d., šeštadienis
     
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93

NAUJIENOS >

Ministerija griežtina ekologinių ūkių kontrolę

2017-08-04
Ministerija griežtina ekologinių ūkių kontrolę

Vilnius. Ekologiškų produktų perdirbimo sektorius Lietuvoje auga - šiuo metu ekologinės gamybos sertifikavimo sezonas tik įpusėjo, tačiau nuolat gaunama naujų paraiškų. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia užtikrinti, kad vartotojų stalą pasiektų iš tiesų ekologiški produktai, pagaminti laikantis griežtų ekologinei gamybai keliamų reikalavimų.

Sužinojusi, kad ne viename patikrintame ūkyje buvo nustatytos neleistinos naudoti cheminės medžiagos, ŽŪM nedelsdama ėmėsi priemonių ir sugriežtino kontrolę.

„Ekoagros" duomenimis, 2017 m. pateikti 2467 prašymai sertifikuoti ekologinę gamybą. Ekologinė augalininkystė plėtojama jau daugiau kaip 227 037 ha, iš jų: daugiametės žolės 80 251, javai - 12 9645, daržovės ir bulvės - 1 480, sodai - 1 156, uogynai - 4 722, aromatiniai augalai - 2 051, pūdymas - 7732 ha. Šiais metais sertifikuoti ekologiškų produktų perdirbimą jau pateikė prašymus 226 ūkio subjektai.

Šiuo metu sertifikavimo ir kontrolės darbai atlikti jau daugiau kaip 30 proc. visų ekologinės gamybos ūkių. Sertifikavimas vyksta sklandžiai, tačiau esminis faktorius, kuris verčia sunerimti ir imtis prevencinių priemonių - neleistinų ekologinėje gamyboje naudoti cheminių medžiagų nustatymas. Nustatyta, kad jos buvo naudojamos 13 ūkių, o tai sudaro 1,9 proc. visų patikrintų ūkių.

Didžiausia grėsmė kyla tuomet, kai ūkio subjektai, siekdami nuimti kuo sausesnį ir didesnį derlių, ryžtasi nepaisyti draudimo ir naudoja augalų apsaugos produktus, kurių veiklioji medžiaga yra glifosatas.

Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos narių, superkančių ir perdirbančių didžiąją dalį Lietuvoje užaugintos ekologinės žaliavos, teigimu, dažniausiai neleistinos ekologinėje gamyboje medžiagos nustatomos grikiuose.

Atsižvelgdama į esamą situaciją, Žemės ūkio ministerija paragino visas ekologiškų produktų kontrolės procese dalyvaujančias institucijas sustiprinti kontrolę ir bendromis pastangomis užtikrinti, kad nei grikiai, nei kita grūdinė žaliava ar iš jos pagaminti produktai, užteršti neleistinomis medžiagomis, į rinką nepatektų.

„Ekoagros" ir VMVT numatė papildomą tikrinimą

„Ekoagros" numato vykdyti papildomus ir tikslinius patikrinimus bei ims daugiau mėginių įsitikinti, ar auginimo metu nebuvo naudojamos ekologinėje gamyboje neleistinos medžiagos. Valstybinė augalininkystės tarnyba vykdys tikslinę augalų apsaugos produktų naudojimo kontrolę laukuose bei dar aktyviau teiks informaciją (interneto svetainėje, spaudoje, renginiuose žemdirbiams, mokymuose) ūkio subjektams ir visuomenei, kad visuose grikių pasėliuose, tarp jų ir ekologiškuose, prieš derliaus nuėmimą yra draudžiama naudoti augalų apsaugos produktus, kurių veiklioji medžiaga yra glifosatas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdys augalų apsaugos produktų liekanų augalinio maisto produktuose stebėseną, ims ekologiškos produkcijos  mėginius jau prekybos vietose. Visos šios įstaigos bendradarbiaus ir keisis duomenimis, todėl bet kuriame kontrolės etape nustačius pažeidėją, jam tiekti rinkai nekokybiškos produkcijos nebus galimybių.

Žemės ūkio ministerija įspėja: nustačius ekologinėje gamyboje neleistinų medžiagų naudojimą laukia griežtos sankcijos - produkcija ir ūkis netenka ekologinės gamybos statuso. O tai taip pat reiškia, kad ūkio subjektas netenka teisės pretenduoti į ES paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. priemonę „Ekologinis ūkininkavimas".

ŽŪM, MŪ inf.

Leistini formatai: jpg, jpeg, png, flv.

Leistinas dydis: 20M.


Komentarai

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams. Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę. • Joo(78.61.120.129)
  Kad būt loterija dar puse velnio, dabar tik vieni nuolat laimi, net po kelis kartus, o kiti nuolat pralaimi.
 • Vvukis(90.144.71.20)
  Taigi išmokos turėjo būt arba visiems arba niekam o dar tos loterijos sugriovė žemės ūkį Lietuvoje.
 • Joo(78.61.120.129)
  Taigi,teisingai jūs pastebėjote . Apsieitume ir be išmokų, ir visi gražiai gyventume jei Lanzbyyrgio vagys nevogtų.
 • jo(88.119.113.105)
  Nuo kada ministerija kontroliuoja ekologinius ūkius? Tai ką daro Ekoagros? Kol bus viena sertifikavimo įmonė, tvarkos nebus! Lietuva švogerių kraštas:)
 • to ne...(78.60.242.120)
  o čia rimčiau kalbate. Todėl dažnas ūkininkas ir sako, apsieitume mes be išmokų, jei ir konkurentas jų negautų. Bet konkurentas - gauna. Dalis jų įvairiomis formomis. Paklausk pas užsienietį ūkininką, kiek gaunate paramos, - jis nepasakys, nes net nežino.
 • ne teksto s(78.61.120.129)
  Ne teksto skaityme yra esmė. Esmė yra išmokose. Ekologiniai ūkiai, kiek suprantu, gauna tą dalį kur gauna chemizuoti,( tuos 25%) ir priedą už ekologinį auginimą. Sumoje gaunasi vistiek mažau nei gauna vokietis, nes vokietis gauna ir už chemizuotus visą 100%
 • sintetiniai(188.69.192.38)
  su dzipais ir visa nauja technika vaziuoja o ekologiniai yra ir su arkliais dirbantys,o kad mazesnes negu es dekokit derybininkui ,kuris derejosi is klaniniu skirtas ir neturedamas jokio supratimo
 • To Joo(78.60.242.120)
  Jūs išmokite skaityti tekstą. Sintetiniai ūkiai 2004 m. gavo 25 proc., nuo to ką gavo ES senbuviai (būtų buvę jiems ir dar mažiau duota, jei ne lenkai). O ekologiniai, 2004 metais gavo du kart didesnes kompensavimo išmokas nei gavo ekologiniai ūkiai ES šalyse senbuvėse. Čia pabrėžęs buvau kitą momentą, kad savo veikla mes pajėgėme gauti du kart didesnes išmokas 2004 metais nei gavo ES senbuvės. O sintetinio žemės ūkio atstovai 2004 metais gavo tik 25 proc., nuo to ką 2004 metais gavo sintetiniai ūkiai ES šalyse senbuvėse.
 • Joo(78.61.120.129)
  Gražus pavyzdys kaip kvaiiiai pakliūna ant demagogijos kabliuko. Jei Llietuviai tegavo tik 25 %išmokų ES lygio ir dvigubai daugiau už ekologinį ųkininkavimą nereiškia kad Lietuvos ekologinio ūkio sąvininkai " 2004 metams išsikovojo beveik du kartus didesnes išmokas nei tuo metu gavo Vokietijos ekologinės gamybos ūkiai"
 • Lietuviui(78.60.242.120)
  2004 metams išsikovojome beveik du kartus didesnes išmokas nei tuo metu gavo Vokietijos ekologinės gamybos ūkiai ir kiti (kai chemizuoti ūkiai tik 25 proc., nuo vidutinio ES lygio. Ir tai lenkų dėka). Reikalavimai ekologiniams ūkiams ten skiriasi kitkuo, nes žmonių mentalitetas ten visiškai kitoks. Ten neatėjo ūkininkauti dėl išmokų. Ten žiūrima, kad žmogus liptų į kalną. Ir tiek. Čia būtų atskira kalba. O Lietuvoje, taip nuo 2007 m. kai kurie ale ūkininkai, dėl išmokų buvo pasirengę net ir į tesimus kreiptis Kalbu apie tuos ūkininkus (ale ūkininkus, kurie atėjo gerų išmokų pasiimti), kurie nekeista ir nesugebėjo pasiekti reikalavimų ekologinei gamybai (ar ne gėda, kad dėl tokių taisyklėse net pasėlių tankis buvo numatytas... ). Nereikia vyti Dievo į medį. Lietuvoje vystyti ekologinę gamybą, nuo 1997 metų iki 2007 metų buvo sudarytos geros sąlygos (o Biržų ir Pasvalio rajonuose, - nuo 1993 m vidurio). Latviai ir estai tokių net nesapnavo. Tai faktas. Bet šiandien niekas apie tai nežino, nes buvo ir toks ne kurių interesas. Taip pat ir 2004-2006 metų periodui buvo geros sąlygos. O toliau jau atsirado tam tikros problemytės...☺Diskutuoti čia tema beviltiška, manau.
 • Joo(78.61.120.129)
  Teisingai pastebėjote, kol kartuvių nebus tol Lanzbyyrgio vagys nesustos vogti.
 • To atėjo...(78.60.242.120)
  Nuoširdžiai rašote. O kai prasidėjo svarstymai dėl 2007-2013 m. periodo (tuomet ministrė buvo prof. K. Prunskienė), - būtent tuomet prasidėjo totalūs skundai ministerijai dėl ekologinių ūkių. Manau tuomet buvo visko. Tad turėjo būti sugriežtinta sertifikavimo įstaigos kontrolė. Bet žmonės juk nežino ko nori, kaip sakoma saldaus sūraus, kartau ar į snukį. Gi ūkininkai labai prašydavo švelninti sertifikavimo reikalavimus. Manau, kad iš tikro nukentėjo viena kategorija, kurie iš tikro turėjo ekologinius ūkius. O turėti tikrą ekologinį ūkį juk retam buvo įmanoma. O būtent jie labiausiai ir nukentėjo.
 • Lietuvis(86.38.178.46)
  Reikia atrasti teisingą sprendimą dėl tiesioginių išmokų, dėl lygių mokesčių ūkininkams. Čia komentaruose kažkas užsiminė apie kitose šalyse vykdomą kontrolę, tai manau net neverta lyginti ir šnekėti, nes ten nėra tokių sankcijų, tokių mažų išmokų. Manau Lietuvoje jau reikia nuodugniai nma patikrini dėl pinigų srautų skirstymų, nepamirštant ir programavimo dokumentų kūrimo autorių, aišku jei dar yra kam. Ne dėl pavydo bet dėl akivaizdaus vidutinių ūkininkų smukdymo... Dėl naudojimo prieš kūlima įvairių priaparatų tai šiemet bus gražu kai priiamant grūdus kaip vokiečiai nustatys ar buvo naudota ta chemija ar ne.
 • To Joo(78.60.242.120)
  Ar Jūs mokate skaityti. Kartoju, ką buvau parašęs: „Žmogaus tokia prigimtis, kad be baudų jis kurčia ir aklas. Taip Vakarų pasaulis žengė link civilizacijos, kol geras įprotis netapo norma...". Būtent ir pasakiau, kad Vakarų civilizacija pastatyta naudojat bausmes... o dar prieš tai, - ir kartuves naudojant, prieš pora šimtų metų. Ir masiškai, pavyzdžiui, Anglijoje.
 • atejo valstieciai ,pasivadine(188.69.197.235)
  jais ir vel kaip prie prunskienes ,vel naikinami ekologiniai,juk buvo tas ,visi turi tureti vietos po saule ir ekologines turi buti didesnes ismokos ,nes tausoja zeme ir nenuodija zmoniu,bet atsiranda paviduoliu ,pabandykit gaut sertefikata ,tada pakalbesim,pikciausia raso tik pavydo apimti,buvau metus ir zinau kiek dirbti reikia ir technikos tureti ,kad nezeltu zole bet kai isileido o tiksliau liepe leisti chemizuotu ukius ekologiskai auginti ,tada ir prasidejo betvarkeir gobsumas,as nieko nesitikiu ,nes es ir pas mus sali valdo beprociai ir gobsuoliai ir dar istvirkeliai parasykit kiek paramos gauna is es simonkos chebra,palyginsim ,ar zemdirbys ar jie daugiau gauna,juk slepiama apie juos ,o kodel
 • Joo(78.61.120.129)
  TPonas, taikai vakarietiškas tradicinjas kas Lietuvoje visiškai netinka. Jei nėra kontrolės, jei nėra adekvačios bausmės, vogimas be galo be krašto, nuo apačios iki viršaus. Šiaip jūs priešaraujate pats sau. Pvz Vokietijoje, jei kelyje pasirodai be technikinės, lauk baudos , būtinai atsiras kas praneša. Jau matau kad tamsta natūrinio ūkio nuo ekologinio neskiri tai kitiem bandai įpiršti klaidingą nuomonę, pats net nesuvoki, kas per daiktas yra natūrinis ūkis.
 • To ukininkei(78.63.76.152)(78.60.242.120)
  Žmogaus tokia prigimtis, kad be baudų jis kurčia ir aklas. Taip Vakarų pasaulis žengė link civilizacijos, kol geras įprotis netapo norma. Nors baudos palikę, bet retas vakarietis jų šaukiasi. Aibę pavyzdžių galėčiau čia prirašyti apie vakariečių tvarką. Taigi, neužsiimkite žmogau tuo, apie ką nežinote. Gal kam ir norėtšsi turėti natūrinį ūkį, o vadintis ekologiniu. 2008-2009 metais visa medija (jos kai kurios žiniasklaida seniai nevadinu) „siautėjo" pristatydama chemizuotus ūkius, kaip ekologinius, o ojų produktus kaip ekologiškus. Patinka Jums. Man ne.
 • Žinantis(78.62.120.126)
  Didžiausia afera yra ekologines daugiametės žolės.
 • ukininkei(78.63.76.152)
  Nemastyk kaip tie musu valdininkai tik baudos baudos ir jokio gudrumo , uz ka bausti jeigu galima chemizuotam ukyje purksti glifosatus pries derliaus nuemima
RSS naujienų prenumerata

Here you can play mega moolah slots online or visit this site about online casinos at Australia aucasinosonline

.