manoukis new-logo.jpg
Balandžio 01 d., trečiadienis

NAUJIENOS >

Apleistos žemės savininkai gudrauja, kad išvengtų didesnių mokesčių

2013-05-28
Apleistos žemės savininkai gudrauja, kad išvengtų didesnių mokesčių

Vilnius. Valstybei keliant mokesčius apleistos žemės savininkams, šie rado išeiti - vieni plotus nuomoja ūkininkams, kiti registruoja kaip mišką ir kreipiasi dėl Europos Sąjungos paramos naujai veiklos sričiai.

Pranešama, kad tokiais būdais per metus taip įsisavinta būtų bent 10 tūkst. hektarų, pirmadienį rašė „Verslo žinios“.

Žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius sako, kad didesni mokesčiai už apleistą žemės ūkio paskirties žemę jau atliko savo darbą - užteko apie juos pranešti, ir sklypai pradėti tvarkyti, nors mokestis dar net nebuvo įvestas ir, anot jo, neprižiūrimų plotų mažėja.

„Geras indikatorius yra greitkelis Vilnius-Kaunas, sklypai šalia jo priklausė bankams ir kitiems investuotojams. Plotai buvo sąlygiškai pigiai išnuomoti vietos ūkininkams, kad nereikėtų mokėti didesnių mokesčių", - aiškina M. Kuklierius ir skaičiuoja, kad didesnių rinkliavų baimė į panaudą įtraukė gan didelius plotus.

Bendrovės „Agrovrill Group“, dirbančios apie 22 tūkst. ha žemės, valdybos pirmininkas Vladas Bagavičius sako, kad valstybė turėtų riboti derlingų plotų sodinimą medžiais.

BNS inf.

 

Leistini formatai: jpg, jpeg, png, flv.

Leistinas dydis: 20M.


Komentarai
 • VA cia ir beda
  BZUP yra žemės ūkio politika, tiksliau žemės ūkio ir žuvininkystės, bet ne žemės ūkio ir miškų. Kažkas nutarė, kad miškai -- tai žemės ūkis (gal suomiai) -- na ir nuėjo. Kodėl problema nekeliama Briuselyje. Juk situacija yra visiškai aiški -- miškai priskirti žemės ūkio politikai -- kažkieno kabinete Briuselyje, bet tai yra neteisėta.
 • Nereika nesąmonių
  jeigu nėra kas tiksliai nustato apleistus laukus, tai kam čia vaidentis su nesąmonėm. visa Tauta juokiasi iš tokių žemėlapių....
 • valdas
  taip kaimuose yra apleistu zemiu vaikai gyvena kitur o tevu zeme deklaruoja ir gauna ismokas o ta zeme apleista pikzolem net zemetvarka nieko nesako kai yra pasakyta kad pikzoles tersia kaimynu zemes .
 • Bausmė
  Tai labai nevykęs pokštas. Tokių duomenų užsakovai turėtų atsistatydinti.....
 • žūlikystės
  Persistengta. Tikrai apleisti plotai net nepažymėti. Tik pamiškės ir savaiminiai miškai. Tai toks ministerijos požiūris į apleistus, nenaudojamus žemės plotus ir visą žemės ūkį. Norisi nusikeikti ir kažką iškolioti, bet nežinia kas taip pridirbo.
 • Dar geriau
  Pas mus, kaip apleista žemė žemėlapyje pažymėta lauko dalis šalia miško, nors toje lauko dalyje kasmet (jau daugiau kaip 20 metų) sėjami ir auginami javai... Spėju, kad ten, darant nuotrauką, buvo paprasčiausias šešėlis nuo medžių, bet Lietuvoje, aktyviai dirbant su "šešėliu", matyt pirmiausiai buvo pašalinti medžių šešėliai... :) Žodžiu, dar kart įsitikinau, kad mūsų valdininkai bevaliai, miegaliai, parazitai savo šaliai.
 • Laimonas
  turiu gal 6 arus kuri pazymeta kaip apleista žeme bet ten yra supilti akmenys jau gal kokius 20 ar daugiau metu. tad siūlau pakelt savo uzpakalius ir islyst paziuret ka jus ibraizot kaip apleista plota
 • Žemas lygis
  Žemėlapyje prie apleistų plotų priskirtos pelkės, karjerai, neveikiantys melioracijos įrenginiai. Sakykite at žemės savininkai kalti, kad valstybė nesutvarko valstybinių melioracijos sistemų. Negi už tai dar reikės mokėti didesnius mokesčius. Svajoklį Kuklierių reikia varyti lauk iš ministerijos, nes didesnnio nusišnekėjimo neteko regėti.
 • Absurdas
  Žemėlapyje nurodyti apleisti plotai iš tikrųjų nėra apleisti. Geriausiu atveju taip pavadinti galima savaimine miškų plėtra. Tikrieji, daug metų nedirbami ,žemės plotai žemėlapyje nepažymėti. Kodėl.? Ištisi masyvai nedirbamų piktžoles platinančių žemėlapyje nepažymėti. Ponas Kuklierius visiškai neteisus, gal jo norai ir geri (apmokestinti apleistus plotus), tačiau žemėlapis su nurodytais apleistais plotais neatitinka apleistų plotų apibrėžimo. Jeigu vadovaujantis tokiais duomenimis bus skaičiuojamas žemės mokestis, galime tikėtis revoliucijos. Tai palies beveik visus žemės turėtojus.